Přívoz Senohrabská plovárna – Zlenice a zpět | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Přívoz Senohrabská plovárna – Zlenice a zpět

> Otevřeno

duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Přívoz Senohrabská plovárna – Zlenice a zpět Stranou ponecháme velmi pravděpodobnou existenci přívozu již ve středověku, který spojoval hrad Zlenice s rozsáhlým hospodářským dvorem situovaným na druhé straně řeky ve Zlenicích, a dostáváme se k roku 1920, kdy existuje doposud ne zcela ověřená první zmínka o existenci zdejšího přívozu. Nezpochybnitelné datum zahájení provozu zdejšího přívozu je z roku 1932, kdy došlo v době rozšíření areálu říčních lázní na druhý zlenický břeh k výstavbě domu pro plavčíka, a byly pořízeny dvě nové převoznické lodě. Za dlouhé období existence pravidelného lodního spojení obou břehů klasickým přívozem bez jištění ovládaným vlastním pohonem a řízeným bidlem se na převoznickém postu vystřídalo velké množství lidí, ale nejlegendárnějším senohrabským převozníkem byl bezpochyby v 50. a na počátku 60. let převozník Stehno. Přívoz provozuje: Provoz přívozu rovněž zajišťuje Spolek pro senohrabskou plovárnu a přívoz (IČ 65994353). Přívoz funguje každý rok od počátku dubna do konce října (datum zahájení a ukončení provozu je vždy uveden na našich webových stránkách). V dubnu, květnu a říjnu je provoz zajištěn pouze ve volné pracovní dny (sobota, neděle a svátky). Během června, července, srpna a září jezdí přívoz každodenně. Provozní doba přívozu je od pondělí do soboty (10.00 až 19.30 hod) v neděli (10.00 až 18.00 hod). Přívoz nemá pravidelný denní jízdní řád a jezdí vždy, když má někdo zájem. Stačí se na chvíli zastavit na nástupním molu a hlasitě zamávat (po opakovaných krádežích již u nástupních můstků nemáme zvony). Individuální přepravu mimo provozní dobu nebo výlety proti proudu řeky pro hromadné skupiny (např. školy) je možno domluvit telefonicky na tel. 737 088 343 nebo na e-mailu [email protected]. Spojení na převozníky je 737 088 343 nebo 736 443 216 (pouze SMS – špatně slyší). Technické údaje přívozu Přívoz bez jištění na vlastní pohon (na bidlo) mezi Senohrabskou plovárnou a Zlenicemi (cca 65 m) zajišťuje převozní loď „HLÁSKA“ s kapacitou 10 osob, která je v soukromém vlastnictví členů Spolku pro senohrabskou plovárnu a přívoz. Loď je evidována v plavebním rejstříku Státní plavební správy pod rejstříkovým číslem 109354 a má lodní osvědčení plavidla pro vnitrozemskou plavbu vydané Státní plavební správou pro dopravu osob a nákladu na řece Sázavě. Loď byla postavena v roce 2010 jako replika historické pramice používané na zdejším přívoze. Členové Spolku pro senohrabskou plovárnu (Věra Hoffelnerová, Vojtěch Kašpar, Veronika Líbalová a Vladimír Matoušek) disponují oprávněním k vedení převozních plavidel bez vlastního pohonu na vodních cestách ČR. Jízdné: Dospělý 10,- Kč Děti 5,- Kč Kolo 10,- Kč Pes na vodítku 5,- Kč

> Otevírací doba

V dubnu, květnu a říjnu je provoz zajištěn pouze ve volné pracovní dny (sobota, neděle a svátky). Během června, července, srpna a září jezdí přívoz každodenně. Provozní doba přívozu je od pondělí do soboty (10.00 až 19.30 hod) v neděli (10.00 až 18.00 hod)

> Kontakt

Kraj: Středočeský kraj
Město: Senohraby
Ulice: Posázavská 225

> Komentáře