Zámek Libochovice | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Zámek Libochovice

Foto: .

> Otevřeno

duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Vydejte se několik desítek kilometrů jižně od města Ústí nad Labem a dostanete se k jednomu z nejkrásnějších raně barokních zámků v Čechách. Zámek Libochovice leží dvanáct kilometrů od města Lovosice, na levém břehu řeky Ohře. Obklopuje ho krajina Dolnoharské tabule a Českého středohoří. Současná podoba zámku Libochovice pochází z konce 17. století. Zámek v nádherné krajině Poohří byl postaven podle plánů Antonia della Porty a stavbu se rozhodli realizovat Dietrichštejnové v letech 1682 – 1690. V dřívějších dobách byste tady našli renesanční zámek a ještě déle před ním tvrz. Známky gotického původu byste našli v zámecké kapli a pozůstatky původní tvrze dokládají i zámecká sklepení. Ke kapli přiléhá i zvonice, ta byla v pozdějších letech přeměněna na vodárnu. Libochovice jsou rodištěm významného českého učence Jana Evangelisty Purkyně. Narodil se na zámku 17. listopadu 1787 a vy se můžete jeho životu a dílu přiblížit díky specializované expozici. V okolí Ohře můžete navštívit krásy přírodního parku Dolního Poohří. Libochovicemi prochází značené turistické trasy a na své si přijdou i cyklisté. Kromě zámku a parku můžete v Libochovicích zajít do barokního kostel svatého Vavřince a do kostela Všech svatých, kde mají jedinečnou fresku „České nebe“ s významnými českými světci. Kostel všech svatých byl původně kostel ze 14. století a během své existence se několikrát upravoval. V současnosti jde o barokně zaměřenou jednolodní stavbu s bočními kaplemi s hranolovitou věží a kaplí, nad níž je oratoř. K zajímavostem se řadí kazatelna s rokokovou výzdobou se symboly evangelistů a sochou Dobrého pastýře, barokní lavice ze začátku 18. století a varhany s bubnujícím a dvěma troubícími anděli z let 1736 – 1739. Hřbitovní kostel sv. Vavřince pochází z let 1720 – 1722. Jedná se o barokní jednolodní kostel, kde jsou uvnitř umístěny hlavní oltář s obrazem sv. Vavřince a raně barokní varhany s boltcovým ornamentem. Zajímavá je i budova spořitelny z roku 1934 podle návrhu J. Freiwalda. Dále najdete ve městě řadu zajímavých, zejména barokních, domů. Nechybí několik památníků, pamětních desek, hodně soch a sloup Panny Marie na náměstí, kde jsou sochy svatého Josefa, sv. Anny a Ježíška z roku 1709. Zámek pravidelně pořádá různé poutě, kulturní a doprovodné akce, na kterých se mohou zabavit dospělí i děti.

> Otevírací doba

dle otevírací doby

> Kontakt

Kraj: Ústecký kraj
Město: Libochovice
Ulice: nám. 5. května 1
Telefon: 416 591 443

> Komentáře