Zámek Krásný Dvůr | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Zámek Krásný Dvůr

Foto: .

> Otevřeno

duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Již v padesátých letech 20. století byl zámek částečně zpřístupněn veřejnosti. Prohlídka se soustřeďovala na okruh pouze sedmi místností, do kterých se vstupovalo vnějším hlavním schodištěm z čestného dvora. Další místnosti zámku ve východním křídle využívalo Oblastní muzeum v Podbořanech, zrušené po roce 1960. Později tyto prostory sloužily jako školní družina a mateřská škola. V roce 1960 byl zámek předán do majetku MNV Krásný Dvůr, který navrhl demolici zámeckého skleníku a místo jednoho rybníku vybudoval koupaliště. Posun nastal v roce 1963, kdy byla vypracována koncepce na rozvoj zámeckého parku v rámci turistického ruchu. Naplánována byla reinstalace zámeckých sbírek i obnova drobných staveb v parku, následně byla rozšířena a upravena expozice dobových interiérů a historických sbírek. V roce 2001 byly zámek i zámecký park prohlášeny Národní kulturní památkou. V současné době je veřejnosti v rámci jedné prohlídkové trasy prezentováno 18 místností. Zámek postupně prochází rekonstrukcí. V letech 2004 až 2010 byly obnoveny střechy a krovy na hlavní zámecké budově, nyní se připravuje rekonstrukce střech vedlejších zámeckých křídel. Také se chystá oprava vstupních schodišť na severní a jižní straně zámku. Krásnému Dvoru je tedy postupně vracena jeho původní krása.

> Otevírací doba

dle otevírací doby

> Kontakt

Kraj: Ústecký kraj
Město: Krásný Dvůr
Ulice: Zámek 1
Telefon: 415 210 004
E-mail: [email protected]

> Komentáře