Podřipské muzeum | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Podřipské muzeum

Foto: .

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Muzeum nabízí stálé i dočasné expozice. V prvním patře Podřipského muzea najde návštěvník stálou expozici - celkový obraz dějin a osídlení našeho města a kraje, počínaje pravěkým obdobím, které je prezentováno jak četnými archeologickými nálezy, tak také např. modelem domu z mladší doby kamenné. Ve středověké části expozice dominuje mezi ostatními exponáty kamenný znak biskupa Jana IV. z Dražic, který býval původně součástí gotického mostu přes Labe, třetí nejstarší stavby svého druhu na území našeho státu. V této části expozice jsou několikrát ročně instalovány i dočasné výstavy. Novověká část expozice je prezentována jako působení významného rodu Lobkowiczů na Roudnici a obsahuje četné zajímavé exponáty z tohoto období. Od června 2013 je zde trvale umístěna expozice věnovaná etnografovi prof. Karlu Rozumovi – spoluzakladateli Podřipského muzea. Samostatnou částí naší expozice jsou dochované části starého kamenného mostu v Roudnici, umístěné ve venkovních prostorách před vstupem do budovy muzea. Stálá ornitologická expozice - věnovaná dravému ptactvu a různým druhům sov, rozšířených v oblasti Podřipska. Stálá expozice Mechanický Říp - pro návštěvníky Podřipského muzea je nově připraveno unikátní pohyblivé diorama „Mechanický Říp“. Inspirací a i částečnou předlohou této expozice byly kolážové pohlednice „Říp budoucnosti“, které vycházely v rozmezí let 1907 až 1918 nákladem R. Kašky v Roudnici n. L.

> Otevírací doba

dle otevírací doby

> Kontakt

Kraj: Ústecký kraj
Město: Roudnice nad Labem
Ulice: Nám. Jana z Dražic 101
Telefon: 416 810 761

> Komentáře