Zubrnická museální železnice | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Zubrnická museální železnice

Foto: .

> Otevřeno

květen, červen, červenec, srpen, září, říjen

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Zubrnická museální železnice (dále jen ZMŽ) je dobrovolným a nezávislým sdružením občanů. V roce 1996 jsme otevřeli "Malé železniční muzeum" v prostorách nádraží v Zubrnicích. Těžiště expozice je dnes soustředěno v prostorách bývalého dřevěného skladiště a replice dřevěné garáže na drezíny vedle nádražní budovy. Postupně se muzeum rozšiřuje. Muzeum je provozováno naším občanským sdružením. V roce 2007 shlédlo muzeum přes 9 000 návštěvníků Hlavním cílem sdružení je záchrana a obnova zrušené dráhy Velké Březno - Zubrnice - Úštěk; vzhledem k finanční náročnosti počítáme v horizontu 10 let pouze s obnovou nesnesených úseků, v minulosti již snesené úseky by měly sloužit jako turistická stezka. Dalším cílem je vyhledávání, záchrana a renovace historicky cenných nebo technicky zajímavých strojů a zařízení z oblasti železniční dopravy. Naše sdružení si klade za cíl tyto stroje, zařízení a dráhu provozovat a přiblížit veřejnosti. Muzeum vzniklo jako jakási náhrada za pravidelný provoz sezónních historických vlaků. Po jeho zahájení předpokládáme omezení provozu muzea v Zubrnicích a jeho přesun do stanice Úštěk horní nádraží. Co Vám nabízí Malé železniční muzeum: Stálou expozici o historii a současnosti trati Velké Březno - Verneřice - Úštěk. Nachází se v bývalém skladišti zboží. K vidění jsou staré fotografie, dokumenty, různé "železniční" drobnosti, modelová železnice - model stanice Levín v měřítku 1:45. Malá dopravní kancelář s dobovým vybavením. Je situována v nádražní budově. Velkou zajímavostí je replika zvonkového návěstidla zvaného "číňan". Historické drezíny, které jsou trvale deponovány v dřevěné garáži vedle budovy zubrnického nádraží. Vedle osobní drezíny Tatra 1552 se můžete také seznámit s vývojem těchto zajímavých vozidel. Nově jsou otevřeny dvě tématické expozice „Světlo na železnici“ kde uvídíte nejrůznější železniční lampy a lampičky a „Zabezpečovací zařízení“ se souborem historického zabezpečovacího systému z železniční stanice Velké Březno. Vozidla - kolejový jeřáb z roku 1877, výsypný vůz Talbot z roku 1931, motorová lokomotiva T 201.901 z roku 1916, služební vůz z třicátých let a jiná kolejová vozidla. Naše muzeum je turistickým známkovým místem. Lze u nás zakoupit známku s číslem 666. Vstupné Základní 30 Kč Zlevněné pro děti do 15 let 20 Kč Děti do 6 let zdarma Rodinné vstupné (2 dospělí + maximálně 4 děti do 15 let) 70 Kč

> Otevírací doba

dle otevírací doby

> Kontakt

Kraj: Ústecký kraj
Město: Zubrnice
Ulice: Týniště 25
Telefon: 725029964

> Komentáře