Minimuzeum skleněných betlémů Železný Brod | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Minimuzeum skleněných betlémů Železný Brod

Foto: .

> Otevřeno

červenec, srpen, prosinec

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Přijďte si prohlédnout sbírku Aleny Kortanové s více než 60 skleněnými betlémy, ty jsou fenoménem Železného Brodu. Je zde také prodejna skla s figurkami, korálky a betlémy, ale i kreativní dílnička pro děti. V létě uvidíte po většinu dní i živé předvádění výroby korálků u sklářského kahanu. Muzeum se nachází v památkové rezervaci Trávníky, což je malebná čtvrť se zachovalou lidovou architekturou. Do minimuzea se vchází prodejnou, kde si můžete koupit typické zdejší sklářské výrobky od regionálních výrobců - skleněné figurky a skleněné betlémy z nich, ručně vyráběné korálky - tzv. vinuté perle a šperky z nich, foukané a ryté sklo apod. Uvidíte betlémy figurkové, korálkové, malované na skle, z dutých trubic nebo z rytého či broušeného skla. Součástí je také korálková dílnička, kde si návštěvníci mohou za 30 Kč vytvořit vlastní bižuterii nebo skleněnou hvězdičku. OTEVÍRACÍ DOBA: Červenec + srpen pondělí - sobota 10:00 - 17:00h Adventní soboty a neděle 13 - 17 h, 25., 26., 27. a 28. prosince 13 - 17 h Zimní sklářské čtvrtky (společná akce více skl.firem) 11 - 14 hodin. MIMO UVEDENOU OTEVÍRACÍ DOBU LZE DOMLUVIT OTEVŘENÍ KDYKOLIV JINDY NA TELEFONNÍM ČÍSLE 777 168 470

> Otevírací doba

Červenec a srpen : pondělí - sobota 10:00 - 17:00h
Adventní soboty a neděle 13 - 17 h, 25., 26., 27. a 28. prosince 13 - 17 h

> Kontakt

Kraj: Liberecký kraj
Město: Železný Brod
Ulice: Železná 103
Telefon: 777 168 470
E-mail: [email protected]

> Komentáře