Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici

> Fotogalerie

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Regionální muzeum umístěné v areálu bývalého cisterciáckého poutního místa 40 km severně od Plzně. Kostel Zvěstování Panny Marie, jednopatrová budova proboštství a ambity s freskovou výzdobou byly postaveny podle plánů Jana Blažeje Santiniho v 18. století. Muzeum je zde od roku 1952. Dnes je zřizované Plzeňským krajem. Stálé expozice muzea: - Historie Mariánské Týnice a Mariánský kult: Nejnovější archeologické nálezy, Santiniho stavba barokního objektu, osudy po zrušení kláštera a obnova a rekonstrukce. Mariánské poutní místo, sochy, obrazy. - Kultura a vzdělanost severního Plzeňska: Raně středověké obydlí a archeologické nálezy severního Plzeňska, veduty a vyobrazení sídel, kaple jako liturgický prostor, školní třída, galerie světců, oratoř a liturgické předměty, umělecké vybavení prostředí společenských elit 19. století. - Národopisná expozice: Lidové zvyky, náves s kaplí a včelařství, interiér venkovského domu – komora a selská jizba, stodola a zemědělské nářadí. Slévárna litiny a výrobky plaské železárny z 19. století a venkovská kovárna. - Život ve městě: Obchod a řemeslnické dílny, kuchyně 30. – 40. let 20. století, dobový hostinec. - Kostel Zvěstování Panny Marie: Rekonstruovaná památka vrcholného baroka, obnovená kopule a interiér s freskovou výzdobou - Ambit s freskovou výzdobou F. J. Luxe a barokní zahrada

> Otevírací doba

dle rozpisu

> Kontakt

Kraj: Plzeňský kraj
Město: Mariánský Týnec
Ulice: Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici, Mariánsk
Telefon: +420 373 396 410
E-mail: [email protected]

> Komentáře