Muzeum Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Muzeum Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Muzeum Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech je regionální institucí, více oborově zaměřenou, s funkcí sbírkotvornou, vědecko-výzkumnou, kulturně výchovnou a vzdělávací. Je odborným pracovištěm pro muzejní a vlastivědnou práci a dokumentaci vývoje přírody a společnosti regionu. Ve specializaci oboru paleontologie dokumentuje celou oblast Barrandienu, ve specializaci na železářství dokumentuje Rokycansko, Plzeňsko a Berounsko, v oboru botanika i Brdy a Křivoklátsko. Na území města Rokycan muzeum spravuje tyto objekty: - hlavní budovu na náměstí J. Urbana 141, kde se nachází stálé expozice muzea, výstavní místnosti, recepce a vedení muzea - dům č.p. 135 na Masarykově náměstí zvaný též Čejkův dům, kde jsou pracoviště oddělení přírodních věd a oddělení paleontologie - dům č.p. 123 na Malém náměstí zvaný též Fridrichův dům, kde jsou pracoviště oddělení historie a společenských věd a oddělení knihovny a informací. - objekt č.p. 146 Výstavní síň Knihova ulice, kde se nachází nové výstavní síně a zázemí pro konání reprezentativních a přednáškových akcí. V nedaleké obci Dobřív muzeum spravuje další dva objekty: - Vodní hamr - Pamětní síň Jindřicha Mošny Hlavní budova muzea : V přízemí hlavní budovy muzea se nachází velká a malá výstavní síň, ve kterých se konají výstavy a přednášky. Dále je zde recepce, šatna pro veřejnost a WC. Další dvě patra patří stálým expozicím. Expozice v 1. patře - Železářská výroba na Rokycansku a Podbrdsku - Bydlení na Rokycansku - Příroda pro budoucnost - Otisky času Expozice ve 2. patře - Rokycansko v minulosti - Měšťanská a šlechtická domácnost otevírací doba: - úterý - neděle 8.00 - 16.00 / polední pauza 12.00 - 12.30 - pondělí je zavírací den

> Otevírací doba

út - ne 8.00 - 16.00
polední pauza 12.00 - 12.30

> Kontakt

Kraj: Plzeňský kraj
Město: Rokycany
Ulice: nám. J. Urbana 141

> Komentáře