Galerie Skleněnka | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Galerie Skleněnka

> Otevřeno

květen, červen, červenec, srpen, září

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Galerie Skleněnka vznikla v roce 2006, rok poté, co manželé Dostálovi zakoupili starou zemědělskou usedlost v Březině, bývalý Kolářův statek, s úmyslem zřídit zde výletní galerii. Její majitelka Alice Dostálová je profesí umělecká sklářka - vytváří drobné skleněné figurky, a proto galerii zaměřila především na sklo. Chce veřejnost seznámit s ručními sklářskými technikami a předvést um českých sklářů. V galerii je k vidění stálá expozice skleněných figurek, vitráží, hutního, rytého a malovaného skla. Od května do září pořádá galerie různé řemeslné akce a výstavy, na kterých jsou k vidění nejen sklářské výrobky, ale také obrazy, šperky, keramika, grafika a dřevěné i kované plastiky. Na vernisážích uspořádaných formou přátelského setkání a posezení na venkovském dvoře se za léta provozu galerie vystřídalo mnoho hudebníků a hudebních skupin různých žánrů. Školky, školy a skupiny zájmových činností navštěvují galerijní programy s ukázkou výroby skleněných figurek, přednáškou o sklářských technikách a dílničku s možností namalovat si skleněnou ozdobu, zvonek, či navléknout korálkový náhrdelník. Na Vánoce pořádá galerie prodejní výstavy s kulturním programem, o Velikonocích vystoupení folklórních souborů a prezentaci rukodělných technik.

> Otevírací doba

víkendy 11:00 - 17:00 nebo na objednávku

> Kontakt

Kraj: Jihomoravský kraj
Město: Březina u Tišnova
Ulice: Březina 3
Telefon: 777668990

> Komentáře