Smržice – naučná stezka na Stráž | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Smržice – naučná stezka na Stráž

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Naučná stezka byla vybudována obcí Smržice s využitím dotace z EU na jaře 2014. Stezka začína u smržického hřbitova v nadm. výšce 230 m odkud vede kolem odpočívadla a dětské skluzavky, úvozem do lokality zvané Nad Hliníkem. Mezi poli po polní cestě směrem na kopec Stráž (289m.n.m.). Na Stráži je oplocený vodárenský objekt a západním směrem od něj pak malé jezírko se špinavou vodou, se 2 budkami k hnízdění vodních ptáků. Jezírko se dá obejít dokola. Asi 40 m od severního okraje jezírka se nachází krásně opravený kříž INRI z r.1878. Obec plánuje v těchto místech postavit i rozhlednu. Výhledy z tohoto místa by byly opravdu daleké. Lokalitu jsme navštívili koncem dubna, kdy ještě nebyli instalovány ve stojanech informační tabule naučné stezky. Nad odpočívadlem jsou ještě umístěny herní prvky pro děti - tunel, panák a meditační chodník. Celou stezku projdete za necelou hodinku.

> Otevírací doba

celoročně

> Kontakt

Kraj: Olomoucký kraj
Město: Smržice
Ulice: u smržického hřbitova

> Komentáře