Romantický výlet do Hradce Králové | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Romantický výlet do Hradce Králové

Foto: L.Renner

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Romantická cesta do Hradce Králové, hlavního města českých královen, vás zavede do míst, kde měla svůj honosný dvůr česká a polská královna Eliška Rejčka, babička císaře Karla IV. Ve městě na soutoku řek Labe a Orlice se každoročně vždy v září konají velkolepé Slavnosti královny Elišky, které vás pomocí dobového jarmarku, rytířských klání, rejů kejklířů a komediantů přenesou zpět do středověku. Hradec Králové určitě stojí za to navštívit! Není to jen starobylá metropole východních Čech, ale i univerzitní město a centrum kultury či moderní architektury. Na počátku 14. století se stal nejdůležitějším věnným městem českých královen a proměnil se v urbanistickou perlu s mnoha pamětihodnostmi. Zásluhu na tom měla Eliška Rejčka, manželka českého a polského krále Václava II. a babička slavného císaře Karla IV. Unikátní je především gotická katedrála sv. Ducha, podle tradice založená právě královnou Eliškou. Chrám byl zvelebován i dalšími českými královnami, například Alžbětou Pomořanskou, čtvrtou manželkou Karla IV., často zde pobývala i královna Žofie Bavorská, manželka Karlova rozporuplného syna Václava IV. Byl to ostatně sám císař Karel IV., který obdařil město bohatými privilegii a nastartoval tak jeho hospodářský a kulturní rozvoj. Také díky tomu se Hradec Králové stal důležitým centrem moderního českého státu, dynamickým městem, které láká návštěvníky z mnoha koutů Evropy i světa nejen svými dějinami a pozoruhodnými památkami. Na své si zde přijdou malí i velcí!

> Otevírací doba

neomezeně

> Kontakt

Kraj: Královéhradecký kraj
Město: Hradec Králové
Ulice: Eliščino nábřeží 626 (Infocentrum HK)
Telefon: 727 827 947
E-mail: [email protected]

> Komentáře