Letecké muzeum Kunovice | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Letecké muzeum Kunovice

> Otevřeno

duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Jsme pobočkou Slováckého aeroklubu Kunovice jako samostatný subjekt Letecké muzeum v Kunovicích. Provozujeme letecké muzeum od roku 2015 a neustále se snažíme sbírku rozšiřovat a stav muzea, exponátů, služeb a projektů zlepšovat. Jsme malý tým lidí a většina z nás pracuje pro muzeum ve svém volném čase a zdarma jako dobrovolníci. Naším hlavním cílem je postupné vybudování hangárů, tak aby co nejvíce letounů bylo chráněno před povětrnostními vlivy a zachovaly se do budoucna, pro ty co přijdou po nás. Dlouhodobá stání letounů venku i přes maximální nasazení týmu je na exponátech znát. Víte, že... ...se u nás můžete letadel dotknout a do některých se i podívat? V Leteckém muzeu v Kunovicích nejsou mezi návštěvníky a vystavenými exponáty žádné bariéry. V rámci jednoho vstupného se můžete podívat do nitra letounů, poslouchat radiokomunikaci posádek s letištní věží Kunovice a nasát leteckou atmosféru. Expozice dokumentuje leteckou historii a leteckou výrobu, která dodnes hraje významnou roli na východní Moravě. Tato výroba je soustředěna právě v Kunovicích na Uherskohradišťsku. Prohlédnout si můžete legendární aerotaxi, sportovní, dopravní a vojenské letouny. Vystaven je jeden vrtulník, vlečný terč, radar a výzbroj z období ČSLA. V expozici je několik skutečně unikátních letounů, prototypů a letounů se zajímavou historií, které nikde jinde než v Kunovicích nenaleznete. Ve vstupním objektu naleznete výstavní prostory pro tématické výstavy s předměty, které nelze vystavit pod širým nebem.

> Otevírací doba

DUBEN - ŘÍJEN
Od 1. dubna do 31. října - otevřeno denně včetně dnů volna a státních svátků
Duben - červen, září a říjen:
9:00 h - 12:00 a 12:30 - 17.00 h.

Červenec - srpen:
9:00 h - 12:00 a 12:30 - 20:00 h.
Poslední prohlídka je vždy 30 minut před ukončením návštěvní doby.

LISTOPAD - BŘEZEN ZAVŘENO!> Kontakt

Kraj: Zlínský kraj
Město: Kunovice
Ulice: pobočka Slováckého aeroklubu Kunovice, Letecká 1383, 686 04 Kuno
Telefon: 727 909 510

> Komentáře