Park a Muzeum v přírodě Rochus | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Park a Muzeum v přírodě Rochus

> Otevřeno

květen, červen, červenec, srpen, září, říjen

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Muzeum v přírodě Rochus Je odtud nejkrásnější pohled na Uherské Hradiště i široké okolí. K přírodě má tady člověk tak blízko, jak jen to je nejvíc možné. A navíc se právě tady můžete setkat s tradicemi kraje, který jste navštívili. Stačí jít chvíli za město a člověk se ocitne v místech, kde ho čeká hned několik zajímavých překvapení. Je sice stále v Uherském Hradišti – Mařaticích, ale zároveň ve vesnickém prostředí, které jej vrací na konec 19. a začátek 20.století, v nově zbudovaném skanzenu lidové architektury Uherskohradišťska, který je součástí Parku Rochus. Na kopci Rochus stojí nedaleko kaple původní dřevěná stodola, která sem byla přenesena z nedaleké obce Břestek. O několik metrů dále jsou další dvě zemědělské usedlosti z Veletin a Boršic, nad kterými je ještě jeden objekt z Tučap, se starým vinným sklepem. Právě v tomto muzeu se lidé mohou seznámit s etnografickou oblastí uhersko-hradišťského Dolňácka, s tradičním stavitelstvím, bydlením, způsoby obživy, odíváním, výtvarnou kulturou, folklorními zvyky i obyčeji. Do dávných časů se vrátíme prostřednictvím kulturních akcí spojených s hospodářským rokem –patří mezi ně tradiční masopust, na Slovácku nazývaný fašank, či Velikonoce, stavění máje, otevírání pastvin, žně, pouť,advent a Vánoce, nebo štěpánské koledování. Vyjděte si prohlédnout dva ovocné sady, tvořené starými ovocnými odrůdami Uherskohradišťska a Uherskobrodska, vydejte se po městském turistickém okruhu ke kapli sv. Rocha a nakonec přes Výšinu sv. Metoděje, která je archeologickou kulturní památkou, až do centra Uherského Hradiště. Ještě ale chvíli na Rochusu zůstaňme a vyšlapejme 125 schodů rozhledny Rovnina, ze které se nabízí krásný výhled na Středomoravské Karpaty – Chřiby a pro ně typické trojvrší – vrch Buchlov, kde se nachází stejnojmenný středověký hrad, vrch Modla s kaplí sv. Barbory a Holý kopec. Můžeme také obdivovat starobylé kulturní památky – poutní kapli sv. Rocha ve středu areálu Parku Rochus a měšťanské vinné sklepy ve Vinohradské ulici, kde je možné zajistit si košt vína v chladivých sklepích vinařů, z nichž nejstarší je z roku 1737. V rámci parku můžete navštívit i naučný okruh. Ten vám pomocí jednotlivých zastavení představí přírodovědné i historické zajímavosti, ukázky udržitelného hospodaření a typické části krajiny tohoto území. Trasa vede z velké části Evropsky významnou lokalitou Rochus, která je součástí evropské soustavy chráněných území Natura 2000. Délka okruhu je 2,3 km a nachází se na něm celkem 9 zastavení.

> Otevírací doba

květen, říjen: čt - ne | 9.00 - 17.00
poslední prohlídka v 16.00 hodin

červen - září: út - ne | 9.00 - 17.00
poslední prohlídka v 16.00 hodin

ČASY PROHLÍDEK:
9.00 | 10.30 | 12.00 | 13.30 | 15.00 | 16.00

> Kontakt

Kraj: Zlínský kraj
Město: Uherské Hradiště
Ulice: Park Rochus

> Komentáře