Hračky nejmilejší aneb Jak jsme si hráli | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Hračky nejmilejší aneb Jak jsme si hráli

> Termín

24.5.2018 - 9.6.2019

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Výstava představí soubor hraček různého původu ze sbírek Valašského muzea v přírodě, které jsou po většinu času skryté v depozitáři. Také v expozicích je uvidíte jen zřídka. Většina z nás se občas ráda ve vzpomínkách zatoulá do dětství, které – ať už jsme je prožívali před lety nebo teprve nedávno, na venkově či ve městě – bývalo obvykle oázou bezpečí, bezstarostnosti a také her s kamarády. Mohlo by se zdát, že děti vyrůstající v chudobných rodinách nebo na vesnicích, kde samozřejmostí bylo větší či menší hospodářství, neměly pro samé povinnosti čas si hrát. Ale není tomu tak. Prostor na hraní se vždycky našel, třeba i při pasení dobytka. A hračka doma vyrobená se do paměti možná zapíše o to víc. Ať už hračka taková nebo koupená, ale především darovaná, snad každý na tu svou oblíbenou s nostalgií někdy vzpomínáme. Sbírka Valašského muzea v přírodě dnes čítá okolo 700 kusů různorodých hraček a dalších herních předmětů. Nejedná se o kolekci záměrně systematicky tvořenou, která by dokumentovala vývoj a typ určité hračky. Ty se do muzea dostávaly nahodile při výkupech vybavení domácností a příležitostnými dary. Podomácku vyrobené hračky z prostředí valašského venkova šly z ruky do ruky, a tak se je vzhledem k omezené životnosti většinou nepodařilo uchovat. Naším přáním je, abyste se při prohlídce výstavy alespoň na chvíli přenesli do svého dětství a pocítili závan bezstarostných let. Třeba zde objevíte právě tu svou, hračku nejmilejší…

> Otevírací doba

dle otevírací doby

> Kontakt

Kraj: Zlínský kraj
Město: Rožnov pod Radhoštěm
Ulice: Valašské muzeum v přírodě, Rožnov pod Radhoštěm, Palackého 147.

> Komentáře