Polabská geostezka | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Polabská geostezka

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

4  (1x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Dne 15.12. byla na brandýském Ostrůvku slavnostně otevřena stálá venkovní geologická expozice - Polabská geostezka. Návštěvníci mají tak jedinečnou možnost seznámit se s horninami a geologickými procesy, které v daleké i bližší minulosti budovaly podloží a reliéf Polabí a Pojizeří. Obsahuje horniny, které byly Labem i Jizerou přinášeny často z velké vzdálenosti a byly následně usazeny ve zdejších štěrkopískových terasách V lesoparku jsou tak shromážděny vzorky hornin se stručným popiskem, lokalizací, fotografií horniny pod mikroskopem a informacemi o složení, stáří a využití hornin. Části horninových vzorků jsou leštěny, takže je možné dobře pozorovat minerální složení, textury a struktury hornin. Součástí expozice jsou také informační panel, na němž je v jednotlivých geologických obdobích prezentován geologický vývoj naší polabské oblasti. Hlavním cílem projektu Interaktivní polabské geostezky je seznámit děti místních škol a širokou veřejnost s geologickým vývojem a vznikem hornin širšího okolí Brandýsa. Geopark je navržen tak, aby asocioval proudění řeky a její vliv na utváření zdejší krajiny. Součástí geostezky je vytvořena aplikace pro mobilní telefony a tablety pro plnění vzdělávacích úkolů, kvízů a získání rozšiřujících informací o jednotlivých exponátech. Pro studenty a širokou veřejnost jsou vytvořeny informační materiály. Stezka je součástí Polabské cyklostezky Kostelec nad Labem - Brandýs nad Labem - Lázně Toušeň.

> Otevírací doba

Otevřeno nonstop

> Kontakt

Kraj: Středočeský kraj
Město: Brandýs nad Labem
Ulice: Brandýský ostrůvek

> Komentáře