Zřícenina hradu Dobronice u Bechyně | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Zřícenina hradu Dobronice u Bechyně

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Pokud se vydáte na výlet do Dobronic, zapomeňte na kočárky či odrážedla. Pěkně dejte děti do krosen či Manduc a protáhněte své tělo. Zřícenina hradu Dobronice se tyčí na skalnatém ostrohu nad řekou Lužnicí v nadmořské výšce 440 m, 6 km od města Bechyně. Dominantou hradu je již z dálky patrný okrouhlý bergfrit, útočištná věž, poskytující obráncům hradu v případě potřeby poslední útočiště. Do současnosti se dochovaly také pozůstatky obytných budov, hradního paláce ze 14. století a kaple. Ke zřícenině vedou dvě cesty. Po modré turistické značce od mostu přes Lužnici nebo po červené turistické značce z horní části obce + 100 metrů závěrečný úsek po modré značce. Do Dobronic lze také dojít po modré turistické cestě z vlakové zastávky Třebelice, která je kousek za Táborem směrem od Prahy a vede Přírodním parkem Kukle.

> Otevírací doba

24 hodin

> Kontakt

Kraj: Jihočeský kraj
Město: Dobronice
Ulice: Hrad Dobronice

> Komentáře