Naučný okruh po Hořicích | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Naučný okruh po Hořicích

Foto: TUIC Hořice

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Okruh zahrnuje 14 zastavení s naučnými panely u nejvýznamnějších památek města. Uvidíte vše, co v Hořicích stojí za povšimnutí, projdete nejkrásnějšími místy, ochutnáte hořické trubičky od výrobce, duši pohladíte pohledem na umění mistrů sochařů, procházkou lesem se dostanete do doby první republiky a nakonec vše zakončíte výhledem z výšky. Zastavení: Náměstí s radnicí Dienzenhoferův kostel Narození Panny Marie Slavná sochařská škola Šalounův mistr Jan Hus a další sochařská díla Husitská mohyla na Hořelidě (není v okruhu, pouze umístěn naučný panel) Smetanovy sady Mezinárodní symposia - živá sochařská tradice Vrch Gorhard a jeho památky Lom U Svatého Josefa Koupaliště a sluneční lázně na Dachovech Masarykova věž samostatnosti Židovské město Tvrz a zámeček Kalíšek Délka: 6,5 km Časová náročnost: 3 hodiny (v případě hezkého počasí déle se zastávkou ke koupání) Popis trasy (okruh není v terénu značený svojí značkou): náměstí Jiřího z Poděbrad, Husova ulice až k Husovu pomníku, Žerotínova ulice, obočit do ulice Vrchlického,rovně na křižovatku s ulící Žižkova, vpravo ulicí Daliborka, po červené turistické stezce Smetanovými sady na vrch svatého Gotharda k ulici Riegrova, po žluté turistické cestě (po cyklostezce) do obce Dachova, po zelené turistické stezce zpět na náměstí Jiřího z Poběbrad. Vhodné i pro rodiny s dětmi i s kočárky (náročnější pouze stoupání lesní cestou po zelené turistické stezce z obce Dachovy k Masarykově věži samostatnosti (cca 0,5 km).

> Otevírací doba

8:00 - 20:00

> Kontakt

Kraj: Královéhradecký kraj
Město: Hořice
Ulice: náměstí u radnice a okolí
Telefon: 492 105432
E-mail: [email protected]

> Komentáře