Údolím Moravské Sázavy - Železniční skanzen | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Údolím Moravské Sázavy - Železniční skanzen

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Z bývalé tratě mezi Lupěným a Hněvkovem se stala oblíbená cyklostezka. Je zároveň i stezkou naučnou s pěti zastaveními a železničním skanzenem, jemuž dominuje parní lokomotiva. Po svých, na kole, ale také na in-line bruslích se můžete vydat po stezce, která vede po náspu bývalé železniční tratě malebným údolím Moravské Sázavy. Není náročná, takže ji hravě zvládnou i děti nebo aktivní senioři. Začíná nedaleko vlakové zastávky Lupěné, na níž zastavují v obou směrech každé dvě hodiny osobní vlaky ČD jedoucí mezi Zábřehem na Moravě a Českou Třebovou. Ze Zábřehu na Moravě trvá jízda vlakem do Lupěného jen tři minuty. Na začátku stezky se také nachází železniční skanzen. Jeho hlavní atrakcí je parní lokomotiva z roku 1950. Kromě mechanických závor nebo návěstidel je ve skanzenu k vidění i vodní jeřáb, který sloužil k plnění tendru parních lokomotiv vodou. Stezka využívá tři původní železniční mosty – technické unikáty. Stezka je součástí regionální cyklotrasy č. 6232, takže budete-li mít dostatek sil a chuti, můžete pěšky nebo v sedle bicyklu pokračovat do Hoštejna i dál.

> Otevírací doba

Skanzen otevřen nepřetržitě

> Kontakt

Kraj: Olomoucký kraj
Město: Lupěné - Hněvkov
Ulice: po náspu bývalé železniční tratě malebným údolím Moravské Sázavy

> Komentáře