Naučná pohádková stezka ke krtečkově studánce | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Naučná pohádková stezka ke krtečkově studánce

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

3.6  (7x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Naučná pohádková stezka byla vybudována jako společný projekt Lesů ČR s.p. a města Město Albrechtice. Slavnostně byla otevřena 1.5.2016. Zastavení: 1. Svačina u Dr. Voštěpa 2. Krmelec jelena větroplacha 3. Trpasličí lesní hrátky 4. Království skřítka Mecháčka 5. Vyhlídka u Hejkala 6. U Křemenáče a Mochomůrky 7. Tůňka žabího prince 8. Na kamenném vršku 9. Ztracený výhled na hrad Burkvíz 10. Krtečkova studánka 11. Zazvonil konec Pokud máte stále hlad můžete pokračovat svačinkou u Dr. Voštěpa. Lesní cesta Vás pak dovede ke krmelci jelena Větroplacha, který Vás sveze na svých zádech jako Smolíčka pacholíčka. Posedět můžete také na menších koloušcích. Určitě Krmelec u jelena Větroplachanezapomeňte vstoupit do lesního průseku, kde čekají trpaslíci se spoustou záludných otázek a úkolů. Království skřítka MecháčkaU skřítka Mecháčka poznáte u nás nejčastěji rostoucí mechy. Můžete zkusit vytvořit obličej z přírodních materiálů. Cestou kolem Hejkala dojdete ke krtečkově posilovně, kterou hlídá Křemenáč a Muchomůrka. Při cvičení nezapomeňte koukat kolem sebe. V některých budkách už bydlí ptáčci. U tůňky s žabím princem se dozvíte, jak je to s tím líbáním žáby. Tůňka žabího prince Promění se v prince nebo Vy v žábu? Bludička na kamenném vršku Bludička na kamenném vršku Vás zamotá v netradičním bludišti. Pokud se dostanete ven, čeká na Vás ztracený výhled na hrad Burkvíz. Hlídá ho už trošku rezavý rytíř. A za poslední zatáčkou už čeká krteček u své studánky.I on má pro Vás nějaké úkoly. Můžete mu také napsat vzkaz.Krtečkova studánka Ještě zazvonit na zvonec a pohádkové naučné stezky je konec.

> Otevírací doba

Denně

> Kontakt

Kraj: Moravskoslezský kraj
Město: Albrechtice
Ulice: Rozcestí U kapličky

> Komentáře