Olympia vláček | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Olympia vláček

> Otevřeno

květen, červen, červenec, srpen, září, říjen

> Hodnocení

3  (2x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Parková dráha Olympia Brno je umístěna v zelené oddychové zóně nákupního a zábavního centra Olympia v těsné blízkosti řeky Svratky. Svojí délkou, koncepcí tratě, technickou výbavou a také prostředím krásného parku patří jednoznačně k těm nejlepším v Evropě. Nástup a výstup cestujících probíhá na hlavním nádraží, které je zmenšeninou skutečných drážních budov z přelomu 18. a 19. století. Výpravní budova, dílny, a depo s točnou a rotundou byly běžnou součástí starých nádraží. V areálu nádraží jsou k vidění také historická návěstidla - mechanická předvěst, dvouramenné vjezdové návěstidlo z roku 1913 a také zvoncová návěst. Parková dráha Olympia Brno umožňuje provoz jakéhokoliv modelu postaveného podle mezinárodních norem NEM a jsou zde tedy provozovány nejen speciální vlaky pro veřejnost, ale také privátní modely českých i zahraničních modelářů. K divácky nejatraktivnějším modelům bezesporu patří modely parních lokomotiv, ve kterých se opravdu topí uhlím a které představují přesné funkční zmenšeniny jejich skutečných předloh. Je velkým uměním tyto modely nejen postavit, ale také obsluhovat. Parní lokomotivy jsou na naší parkové dráze v provozu každý první víkend v měsíci.

> Otevírací doba

od začátku května do konce října a to
každou sobotu, neděli a státní svátek od 10:00 do 18:00 hodin.
Polední přestávka je od 12:30 do 13:30 hodin.

> Kontakt

Kraj: Jihomoravský kraj
Město: Brno
Ulice: Olympia Brno, U dálnice 777

> Komentáře