Rysí stezka v Českém Švýcarsku | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Rysí stezka v Českém Švýcarsku

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

5  (1x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

V dubnu roku 2015 se pro návštěvníky Českého Švýcarska na Mezní louce otevřela Rysí stezka. Zážitkový areál seznamuje zajímavou i zábavnou formou s péčí o zdejší lesy, jejich druhovou pestrostí i historickým vývojem. Rysí stezka, kterou ocení především rodiny s dětmi, se rozkládá nedaleko značené turistické trasy, vedoucí z Mezní louky k Pravčické bráně. Tvoří ji dva okruhy – červený a modrý, spolu s dvacítkou interaktivních stanovišť. Obě trasy a jejich zajímavostmi vám na začátku stezky představí velký informační panel. Červený okruh je kratší Z obou okruhů je kratší červeně značený. Měří cca 300 m a jeho terén není nikterak náročný, takže si jej užijí i menší děti. Šikovní rodiče ho mohou projet se sportovním kočárkem. Červená nabízí deset zastavení, mezi nimi například Paměť stromů, Lesní panelák, Stopovaná, Výprava do minulosti a další, jejichž názvy vám napoví, co od daného stanoviště můžete očekávat. V závěru trasy stojí altán, vybudovaný ze čtyř druhů dřeva stromů, jejichž druhy jsou typické pro Národní park České Švýcarsko. Na červenou trasu si vyhraďte minimálně 30 minut až hodinu. Modrá pro malé dobrodruhy Modrý okruh je dlouhý asi 800 m a má rovněž deset zastavení. Od červené trasy se liší charakterem terénu, který je náročnější a vhodnější pro větší děti. Na zastaveních s názvy „Zvířecí olympiáda“, „Lesní tůň“, „Život v dutině stromů“ a dalších na ně čeká spousta zajímavostí a aktivní zábavy. Mohou vyzkoušet chůzi po dřevěném chodníku nad vodní tůní, na vlastní oči vidět lýkožroutí prolézačku či třeba poznat zvláštní hudební nástroj pojmenovaný „Stromový dendrofon“. Pro modrou trasu počítejte s časovou náročností 60 – 120 minut. Z Rysí stezky hurá na hřiště! Zážitky z Rysí stezky můžete svým dětem obohatit ještě návštěvou blízkého hřiště, kde stojí téměř 4 metry vysoký multifunkční herní model Pravčické brány. Součástí této atrakce je prolézačka, skluzavka, horolezecká stěna či slaňovací dráha s kladkou. Doplňuje ji řada dalších herních prvků, mezi kterými nechybí tradiční pískoviště, houpadla a houpačka, prolézačky či šplhadla.

> Otevírací doba

celoročně dle počasí

> Kontakt

Kraj: Ústecký kraj
Město: Hřensko
Ulice: Mezní Louka

> Komentáře