Technické muzeum Liberec | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Technické muzeum Liberec

> Fotogalerie

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

1  (1x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Technické muzeum Liberec je jedním z jedinečných kulturních počinů a rozkládá se na rozloze cca 4 tis. m2 v celkem 4 pavilonech v prostoru bývalých LVT. Expozice je věnována především historii dopravní techniky, avšak je stále doplňována a obměňována. Najdete v ní krásné, mnohdy luxusní automobilové veterány vč. předválečných vozů, bohatou výstavu městské hromadné dopravy zastoupenou především tramvajemi, překrásné historické motocykly i sbírku dokumentující vznik a vývoj jízdního kola s naprosto unikátními modely. Své místo zde mají i desítky modelů aut a tramvají a výstavy několika moderních libereckých firem. Děti si v pavilonu smějí zapůjčit odrážedla, do historické tramvaje si mohou nastoupit a pokusit se být chvíli strojvedoucím. Lákadlem je také například historická tramvaj, parní stroj nebo posunovací lokomotiva. Uvidíte zde i exponáty zapůjčené ze zahraničních sbírek. Není bez zajímavosti, že právě v Libereckém regionu byl vydán první řidičský průkaz v Rakousko-Uhersku a byl uveden do provozu první automobil v českých zemích. Muzeum připomíná i minulost poměrně nedávnou a často opomínanou – nákladní automobily LIAZ a Robur, které v regionu vznikaly, byť každý na jiné straně hranice. Aby bylo patrné jakou práci odvádějí příznivci veteránů při restaurování vozidel, je připraveno i auto v takzvaně nálezovém stavu. Tedy tak jak ho majitel nalezl zapomenuté kdesi ve stodole.

> Otevírací doba

úterý - neděle 10:00 - 17:00

> Kontakt

Kraj: Liberecký kraj
Město: Liberec
Ulice: Masarykova 424/5

> Komentáře