Zámek Budišov | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Zámek Budišov

Foto: MZM

> Otevřeno

květen, červen, červenec, srpen, září

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Zoologická sbírka uložená v zámeckém depozitáři patří k nejstarším souborům v Moravském zemském muzeu. Je postupně vytvářena od poloviny 19. stol. a zahrnuje kromě většiny obratlovců žijících na území našeho státu především exotické druhy z celého světa. Kromě více než 700 trofejí kopytníků (žirafa, antilopy, gazely, buvoli, pakoně, zebry, sobi, losi) z loveckých výprav do Afriky, Ameriky a Asie obsahuje zhruba 3000 exponátů exotických ptáků, včetně pštrosa dvouprstého, emu hnědého, zoborožců, tukanů, ibisů, kolibříků, papoušků a ledňáčků. Bohatě zastoupeni jsou i ptáci vodní (čápi, volavky, husy, kachny, rybáci, racci), obyvatelé chladných oblastí (alka, alkoun, chaluha), životu ve vodě přizpůsobení tučňáci a ptáci moří a mořského pobřeží (albatros, buřňák, fregatka, plameňák, terej). Samozřejmě nechybějí ani majestátní dravci (orli, supi a kondoři), sovy, kukačky nebo zástupci šplhavců (datel, strakapoud, žluva).

> Otevírací doba

dle webu

> Kontakt

Kraj: Vysočina
Město: Budišov
Ulice: Budišov 1
Telefon: +420 778 743 950
E-mail: [email protected]

> Komentáře