Divoká zahrada Hostivař | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Divoká zahrada Hostivař

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

4.4  (5x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Po dlouhých měsících rekonstrukce se do nejstaršího pražského zookoutku v Hostivaři vrátila zvířata. V Divoké zahradě o rozloze 5 000 metrů čtverečních mohou nyní návštěvníci obdivovat stádo vzácných bílých daňků nebo páreček muflonů. Před rekonstrukcí byl zookoutek, ve kterém nacházejí domov zraněná nebo jinak handicapovaná zvířata už od roku 1970, v žalostném stavu. Ohrady byly mnohokrát opravované a jejich velikost vůbec neodpovídala požadavkům. V současné době však čeká na návštěvníky v Hostivaři zcela nový areál, plný vyhlídek a informačních panelů. Opomenut nesmí zůstat ani hmyzí hotel, který je největší v České republice. Jedná se o část gabionového oplocení kolem dančího výběhu, jehož konstrukce je vyplněna přírodními materiály, jako jsou dřevěné špalky, rákos nebo šišky. V zatopeném lomě o kousek dál zase čeří vodní hladinu kachny divoké i pižmové, labutě a husy labutí. Kolem lomu vede dřevěný chodníček, na který navazují dřevěné schody. Na jejich konci se návštěvníkům rozprostře kouzelná vyhlídka nejen na lom. Daněly byly přivezeny ze zookoutku Chuchle a daněk z obory nedalekou Berouna. Plaví a bílí daňci jsou velkou vzácností. Nejedná se o albíny, ale o skutečně bílou formu daňka. Asi nejznámější barva srsti těchto zvířat je červenohnědá s bílými skvrnami, ale existují i tmavohnědí nebo černí daňci. Na rozdíl od plachých daňků, páreček muflonů milující pozornost se nechá i pohladit. Muflon je vlastně zdivočelý potomek ovcí domácích, které si kdysi s sebou vzali na Korsiku a Sardinii ve Středomoří první pravěcí zemědělci. Dožívají se v průměru pěti až deseti let a jejich rohy mohou být dlouhé až 90 cm. V Praze jsou rošťáčtí mufloni k vidění i v Krčském lese, kde žijí již 60 let. Prohánějí se i v přilehlém areálu Thomayerovy nemocnice, a právě odtud byli dovezeni do Divoké zahrady v Hostivaři.

> Otevírací doba

dle otevírací doby

> Kontakt

Kraj: Praha
Město: Praha 10 - Hostivař
Ulice: Hostivařský lesopark

> Komentáře