Vánoce v Muzeu Karlova Mostu | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Vánoce v Muzeu Karlova Mostu

> Termín

2.12.2018 - 3.2.2019

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Stejně jako se v 16. století stal tradicí vánoční stromeček, stává se tradicí i návštěva výstavy betlémů v Muzeu Karlova mostu a to nejen pro Pražany. Těšit se můžete na slaměný betlém v životní velikosti od polského umělce Andrzeje Wrzcionka, Vltavský rybí betlém zapsaný v České knize rekordů, Africký betlém z ebenového dřeva, Námořnický betlém, betlém z kukuřičného šustí a mnohé další. Letošní výstava je věnována hlavně vánočnímu stromečku. Poodhalte historii vánočního stromku a jeho cesty z německých zemí do Evropy včetně Čech a zbytku světa. Jak se zdobil stromeček dle zvyklostí daných oblastí? Co bylo pod stromkem možné najít? Nejen to se dozvíte na výstavě betlémů. Letošní výstava sestává z předmětů zapůjčených Národopisným oddělením Národního muzea, tvoří je např. skříňové betlémy z 19. století, figurky do jesliček a historické ozdoby na stromeček. Výstavu je možné zhlédnout od 2. 12. 2018 do 3. 2. 2019, tedy do svátku Hromnic, v Muzeu Karlova mostu. Společnost Pražské Benátky připravila vánoční dárek pro rodiny, které tuto výstavu navštíví během všedních dní, v podobě zvýhodněné rodinné vstupenky (2 dospělí + 2 děti) za 780 Kč. Vytápěné lodě typu Vodouch vyplouvají každodenně během provozní doby v 15 minutovém intervalu. Čtyřiceti pěti minutová plavba je zpříjemněna výkladem kapitána a drobným občerstvením na palubě.

> Otevírací doba

denně 10.00 do 18.00

> Kontakt

Kraj: Praha
Město: Praha 1
Ulice: Křižovnické náměstí 3

> Komentáře