Vánoční výstava v Betlémské kapli - Vánoční ohlédnutí | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Vánoční výstava v Betlémské kapli - Vánoční ohlédnutí

> Termín

30.11.2019 - 2.1.2020

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Na letošní jubilejní výstavě bychom se rádi pokusili představit to nejzajímavější, co jsme na 39 výstavách ukázali. Výstavu pojmeme ve čtyřech základních okruzích: • Lidová řemesla Na výstavě předvedeme nejrůznější stará řemesla, která se kdy naší výstavou více či méně mihla: provaznictví, kartáčnictví, košíkářství včetně tvorby z orobince nebo borových loubků, hrnčířství, sklářské řemeslo, perníkářství, řezbářství, bednářství, zvonařství apod. Pro předvádění těchto řemesel vytvoříme stylizované dílny, kde budou probíhat ukázky řemeslné tvorby. Počítáme také s tím, že v prvé řadě oslovíme lidové tvůrce, kteří jsou nositeli lidových tradic a pozveme je na naši výstavu. • Vánoční ozdoby Na výstavě ukážeme nejrůznější vánoční ozdoby, které se při zdobení stromečků používaly. Ukážeme ozdoby z vosku, dřeva, dřevěných hoblin, vaty, ozdoby skleněné foukané i korálkové, různé provedení papírových ozdob, ozdoby z různých těst (kynuté, slané, vizovické, sněhové, perníkové apod.), ozdoby ze slámy a z nejrůznějších přírodnin a plodů. • Betlémy Na našich výstavách jsme za ty čtyři desítky let vystavili betlémy vytvořené ze všech možných materiálů, a které byly provedeny nejrůznějšími technikami. Pokusíme se shromáždit ty nejzajímavější z nich, a tím chceme dokumentovat, že tvorba betlémů je stále nesmírně rozmanitá. Počítáme také s tím, že představíme betlémy, které budou charakterizovat specifickou betlémářskou oblast – betlémy kralické, ústecko-orlické, příbramské, třebíčské, krušnohorské apod. • Vánoční zvyky a zvykoslovné předměty Na některých exponátech ukážeme různé zvyky doby adventní a doby vánoční. Budou to nejrůznější zvykoslovné předměty, které se vždy stávají velkou inspirací pro návštěvníky. Vystavíme vrkoč, svět, ježka, zahrádku, třezolku, polaz, líto, figurky ze sušených plodů apod.

> Otevírací doba

denně 9.00-18.00
24.12.2018: 09:00 - 14:00
25.12.2018: 13:00 - 18:00
31.12.2018: 09:00 - 14:00
01.01.2019: 13:00 - 18:00

> Kontakt

Kraj: Praha
Město: Praha 1
Ulice: Betlémské náměstí 4

> Komentáře