Lesní mateřská škola Hvězdy v lese | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Lesní mateřská škola Hvězdy v lese

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

5  (1x)

> Pro děti ve věku:

3-6

> Popis

Hvězdy v lese je lesní mateřská škola, založená na principech vzdělávání pro udržitelný rozvoj, na hodnotách soucitu, respektu a úcty k lidem, zvířatům, rostlinám a Zemi. Průvodci pracují v souladu s principy waldorfské pedagogiky (antroposofie), kterou chápeme především jako vnitřní vodítko pro nás průvodce k vnitřní práci na sobě samých. Zřizovatelem školky je spolek Hvězdy v lese, založený z iniciativy průvodců a rodičů na podzim r. 2014. Klademe si za cíl naplňovat potřeby malého dítěte: neuspěchaný a klidný rytmus, bezpečný prostor, dostatek času pro dítětem iniciovanoua řízenou volnou hru, zodpovědné vedení autoritou dospělého, zdravé jídlo a pohyb. Oboru Hvězda považujeme za ideální lokalitu pro pobyt dětí: zdejší les je po pět staletí chráněným přírodním prostorem. Setkává se zde "kultura & natura", dva nepostradatelné prvky pro zdravý rozvoj dítěte. Mírně svažitý kopcovitý terén poskytuje dostatek možností pro pohybové aktivity a stálá skupina maximálně 14 dětí umožňuje rozvoj sociálních kompetencí a vztahů. V menší skupině mají průvodci dostatek času pro každé dítě. Skupina je věkově smíšená a kompaktní (nabízíme pouze 4 denní docházku). Zázemí máme v zahradě na pronajatém pozemku v těsné blízkosti západního okraje Obory Hvězda. Na pozemku stojí maringotka. Opravy a budování zázemí realizujeme v souladu s principy udržitelného rozvoje a téměř úplně svépomocí, s využitím recyklovaných a přírodních materiálů. Součástí pedagogické koncepce je také budování a provoz komunitní permakulturní zahrady.

> Otevírací doba

dle domluvy

> Kontakt

Kraj: Praha
Město: Praha 6
Ulice: Huberova ulice (naproti domu č.p. 1)
Telefon: 724 854 231
E-mail: [email protected]

> Komentáře