Mateřská škola Semínko | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Mateřská škola Semínko

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-3, 3-6

> Popis

Ukazujeme dětem důvody, proč si zamilovat přírodu . Proč vybrat Semínko Jsme akreditovanou školkou zapsanou v rejstříku MŠMT a jsme tudíž vzdělávací institucí, ve které pracujeme pod kontrolou České školní inspekce a podle Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání. S dětmi pracují kvalifikovaní učitelé podle zákona o pedagogických pracovnících. Sídlíme v ekologickém centru Toulcův dvůr s farmou hospodářských zvířat. Rozloha členitého a přírodně hodnotného terénu příslušejícího k areálu činí 8 hektarů. Jsme ekologickou školkou s environmentálním vzdělávacím programem. Důraz je kladen na výchovu k udržitelnému rozvoji a zdravý životní styl. Součástí Semínka je členitá přírodní zahrada o rozloze více jak 1000 m2 (certifikát Přírodní zahrada získala v roce 2015, probíhá projekt Malý zahradník) Máme prostorný a světlý interiér, převažují přírodní materiály. V Semínku je badatelna, kde jsou soustředěny všechny pomůcky vhodné pro objevování krás přírody. Pozorování dětem usnadní i lupy, dalekohledy, vábničky, mikroskopy a další pomůcky. Vlastní školní jídelna, kde vaříme převážně z čerstvých surovin a BIO potravin, používáme nezávadné nádobí. Rodiče jsou u nás vítáni. Pořádáme školní slavnosti a společné brigády jako prostor pro setkání rodičů, dětí a zaměstnanců Semínka. Semínko má více jak 10letou historii. Vzdělání a výchova v Semínku Klademe důraz na harmonický rozvoj osobnosti dítěte, na pravidelný pobyt venku, děti vedeme k věku přiměřené soběstačnosti i aktivní činnosti. Důsledně rozvíjíme morální vlastnosti i ve vztahu k rostlinám a živočichům. Děti v Semínku jsou v pravidelném a přímém kontaktu se zvířaty a to buď ve školce (pakobylky, rybičky či canisterapeutický pes bordercolie Dora) nebo na farmě Toulcova dvora Slavíme lidové svátky. Děti se seznamují s lidovými tradicemi, zvyky či původními řemesly. Děti se účastní tradičních slavností na Toulcově dvoře. Pestrá nabídka tvořivých činností a aktivit pro děti. K dispozici jsou dětem dřevěné hračky, didaktické pomůcky i knihovna. Děti se během školního roku účastní mnoha akcí - přednášky, divadelní představení, výlety, výstavy … Děti vychováváme bez televize a počítače. Dětem čteme.

> Otevírací doba

Otevírací doba: 7:00 - 17:00

> Kontakt

Kraj: Praha
Město: Praha 10
Ulice: Kubatova 1/32
Telefon: 272 652 171
E-mail: [email protected]

> Komentáře