Naučná stezka Skalka | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Naučná stezka Skalka

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Cílem naučné stezky je seznámit návštěvníky trasy s přírodovědnými zajímavostmi přírodní rezervace Skalka a také s dalšími vlastivědnými atraktivitami Ondřejníku i okolí. Na téměř 10 km dlouhém okruhu je umístěno 10 informačních panelů a 2 odpočívadla. Přírodní rezervace Skalka chrání zbytky přirozeného jedlobukového lesa místy pralesovitého charakteru na západním svahu vrchu Skalka. Území je jednou z mála lokalit výskytu kriticky ohroženého lesního motýla jasoně dymnivkového (Parnassius mnemosyne), který ke svému životu potřebuje nezapojenou strukturu porostu. V území žijí také ohrožení plazi např. ještěrka živorodá (Zootoca vivipara) a slepýš křehký (Anguis fragilis). V roce 1997 zde byly zjištěny pobytové znaky rysa ostrovida (Lynx lynx). Podle lidových zkazek měl právě tady, pod vrcholem Skalka, svou skalní skrýš na poklady legendární zbojník Ondráš, který se narodil v nedalekých Janovicích. Nemá prý ale smysl kopat a hledat poklad. Skalka se sama otevře na Velký pátek, když vyřknete tu správnou zaklínací formuli.

> Otevírací doba

celoročně

> Kontakt

Kraj: Moravskoslezský kraj
Město: Frýdlant nad Ostravicí

> Komentáře