Naučná stezka Velké Losiny | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Naučná stezka Velké Losiny

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Výchozí bod stezky se nachází u kostela sv. Jana Křtitele, odkud se můžete vydat 2 směry: po trase A, která vede směrem na místní část Bukovice nebo po trase B, která Vás dovede až do místní části Maršíkov. Na a stezkách o celkové délce 6,1 km, s maximálním převýšením 103 m, je 9 zastavení s informačními panely. Na těchto zastaveních se můžete seznámit s historickým vývojem i současností obce, s přírodními zajímavostmi, faunou i flórou zdejšího kraje. Pro odpočinek a krásný výhled na krajinu a historické památky poslouží 6 turistických odpočívadel s lavičkami. Jedním z nejatraktivnějších zastavení této stezky je zastavení s odpočívadlem Vyhlídka pod kopcem Chlumek, na jehož vrcholu je nově zrestaurovaný původní kamenný kříž. Na dvou zastaveních v Maršíkově jsou pro nejmenší turisty umístěny hrací prvky s houpačkami a skluzavkou. Trasa A Kostel sv. Jana Křtitele. Vyhlídka pod vrchem Chlumek. Kaplička sv. Rozálie. Křižovatka ul. Zadní a Žižkova. Medvědí potok. Délka: 3 600 m. Převýšení: 103 m. Trasa B Kostel sv. Jana Křtitele. U hřbitova Velké Losiny. U Maršíkovského mlýna. U obchodu v Maršíkově. U kostela sv. Michaela. Délka: 2 500 m. Převýšení: 30 m.

> Otevírací doba

celoročně

> Kontakt

Kraj: Olomoucký kraj
Město: Velké Losiny

> Komentáře