Naučná stezka Čehovice | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Naučná stezka Čehovice

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Kratší naučná stezka v rovinatém terénu začíná asi 1 km západně od obce Čehovice. Trasa, vhodná k pěším výletům i pro cyklisty, tvoří okruh po nezpevněných polních cestách a není v terénu vyznačena turistickými značkami. Jejím ohniskem je biocentrum vybudované na přelomu let 1999-2000 poblíž potoka Vřesůvky. Biocentrum vzniklo na orné půdě, která nemohla být kvůli dlouhodobému zamokření hospodářsky využívána. Dnes ho tvoří plnohodnotné mokřadní společenstvo na celkové ploše 21,2 ha, doplněné o nově vytvořenou vodní nádrž a vzrostlou výsadbu více než dvou tisíc vybraných stromů a křovin. V zemědělsky obhospodařované krajině vzniklo přirozené prostředí, které je domovem desítkám druhů rostlin a živočichů. Jeho vegetace se během několika málo let rozvinula do přirozeného stavu s vysokou druhovou pestrostí a v mělké vodě při břehu v krátké době vyrostla hustá společenstva ostřic. Během vegetační sezony slouží lokalita jako hnízdiště a v zimě jako tahová zastávka vodního ptactva. Zdejší naučná stezka se šesti zastaveními informuje nejen o mokřadním biokoridoru, ale také o historii a kulturních památkách obce.

> Otevírací doba

celoročně

> Kontakt

Kraj: Olomoucký kraj
Město: Čehovice

> Komentáře