Naučná stezka Mařenka | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Naučná stezka Mařenka

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Kopec Mařenka je nejvyšší vrchol zalesněného hřebene, který se táhne severojižním směrem východně od Želetavy. Svou nadmořskou výškou 711,2 m je nejvyšší "horou" okresu Třebíč. Na její vrchol byla Lesy České republiky vybudována přírodovědná lesnická naučná stezka stejného názvu zaměřená na lesní porosty, rostliny a živočichy zdejšího kraje. Má celkem 11 zastávek. Začíná v malé osadě Dašov, kde se dá zaparkovat. Trasa této nenáročné stezky je dlouhá necelé 2 km a vede zdejší lesnatou krajinou. Na vrcholu kopce se dnes nachází rozhledna, která má celkovou výšku 31,8 m a vyhlídková plošina je pak 28 m nad zemí. Vlastní stavba byla budována z kamene a betonu s dřevěnou konstrukcí a kovovým točitým schodištěm. Pro veřejnost byla otevřena na podzim roku 2012. Z rozhedny je kruhový rozhled po širokém okolí. Souběžně s naučnou stezkou vede dnes i modře značená turistická trasa.

> Otevírací doba

celoročně

> Kontakt

Kraj: Vysočina
Město: Štěměchy

> Komentáře