1. Krkonošská cyklistická naučná stezka | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

1. Krkonošská cyklistická naučná stezka

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

1. Krkonošská cyklistická naučná stezka byla zřízena v měsíci červnu roku 2001 a je vedena nejzajímavějšími partiemi Černé a Světlé hory. Délka celého okruhu je 16 km. Ideálním nástupním místem je horní stanice lanovky, kde se mohou cyklisté vyhnout nepříjemnému stoupání. Na trase stezky bylo instalováno 9 tematických informačních tabulí. Trasa stezky je vedena ve III. zóně Krnapu, a proto je nutné dodržovat návštěvní řád. Z důvodu zajištění klidu pro zvěř, se mohou cyklisté pohybovat na stezce do 17 hodin. Nástupní trasa k naučné stezce je vedena od horní stanice lanové dráhy ČERNOHORSKÝ EXPRESS okolo Sokolské a Černé boudy k rozcestí pod Černou boudou (označení tras MTB č. 19A, 1B), kde začíná vlastní trasa 1. KCNS, která je vedena po lesních cestách zajímavými partiemi Černé a Světlé hory. Základní trasa okruhu je vedena takto: rozcestí pod Černou boudou - Zrcadla - sedlo pod Kolínskou boudou - Václavák - Pěticestí - Vlašské boudy - Krausovy boudy - u Modrých kamenů - Velké Pardubické boudy - rozcestí pod Černou boudou Na trase je umístěno 9 tematických cedulí, na určených místech s příslušným textem: rozcestí pod Černou boudou - úvodní panel - základní informace o stezce Zrcadla - panorama hlavního hřebene Krkonoše s popisem vrcholků sedlo pod Kolínskou boudou - historie turistiky v Krkonoších manipulák nad Václavákem - vliv odlesnění Pěticestí - historie MTB Vlašské Boudy - budní hospodářství Velké Tipeltovky - architektura krkonošských chalup Krausovy Boudy - myslivost u Modrých kamenů - geomorfologie

> Otevírací doba

celoročně

> Kontakt

Kraj: Královéhradecký kraj
Město: Janské Lázně

> Komentáře