Naučná stezka Údolí Plakánek | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Naučná stezka Údolí Plakánek

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Přírodní rezervace Údolí Plakánek je jednou z nejhezčích částí chráněné krajinné oblasti Český ráj. Z velké části za to vděčí majestátnému hradu Kost, který svou siluetou dominuje malebnému údolí přes půl tisíciletí. Na okružní naučné stezce uvidíte lidovou architekturu i šlechtická sídla, projdete se mezi pískovcovými skalami, nadýcháte se čerstvého vzduchu, prosyceného vůní sasanek, kosatců i vzácných orchidejí a třeba dokonce spatříte chráněného raka. Délka trasy: 10, 5 km Náročnost: Trasa vede převážně údolími či mírně zvlněnou krajinou a lze ji tedy snadno projít i s dětmi. Pokud plánujete navštívit hrad Kost, zabere výlet celý den. Zdatnější turisti trasu projdou za pět hodin. Výchozí body: Naučná stezka Plakánek je okružní a první informační tabuli najdete na vrchu Humprecht v obci Sobotka, kde se nachází parkoviště. Odstavit auto je možné také na placeném parkovišti pod Kostí. Nastoupit trasu lze též asi 1 km od Libošovic (po modré turistické trase), kam jezdí vlak. Informační tabule: Na trase narazíte na 11 informačních tabulí, které vás slovem i obrazem provedou po turistických zajímavostech Plakánku.

> Otevírací doba

celoročně

> Kontakt

Kraj: Liberecký kraj
Město: Nepřívěc

> Komentáře