Telčský dům - pohádkový a mašinkový | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Telčský dům - pohádkový a mašinkový

> Otevřeno

duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen, listopad, prosinec

> Hodnocení

5  (1x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Starobylé sklepení, jedinečnou výstavu, modely vláčků a železnic a spoustu zábavy v Městečku skřítka Telčáka - to vše a mnoho dalšího uvidíte a zažijete, pokud zavítáte do Telčského domu. Vstupte do pohádky! Téměř jako v pohádce si bude připadat každý, kdo navštíví stálou expozici "Historie a legend z Telče a okolí". Gotické sklepení s románskými základy starého měšťanského domu ožívá prastarými příběhy a legendami. Ať jste malí, velcí, mladí nebo staří ocitnete se, jako mávnutím kouzelného proutku, v pohádkovém světě. Skřítci, draci, princezny, ale i banda čertů Vás očekávají u křišťálově čisté studánky, která má kouzelnou moc. Všechny figury, které tvoří expozici, jsou z keramiky a zhotovili je výtvarníci paní Anna Hanzlová a pan Julek Žembery. Součástí prohlídky je také Městečko skřítka Telčáka - veliká herna, nacházející se v patře Telčského domu. Řada malých domečků, ve kterých si mohou děti zadovádět, různé skládanky, hry a hlavolamy, zabaví i ty největší neposedy. Nechybí tady ani kolejiště s vláčky. Na vše je možné si sáhnout, vyzkoušet. Budete-li mít štěstí, zahlédnete také skřítka Telčáka – pána domu, nebo se potkáte s Bílou paní. A kdo bude mít dost odvahy, může pohlédnout i do tajemného zrcadla či do magické koule. Ani milovníci historie nepřijdou zkrátka. Mohou obdivovat třeba původní, překrásně malovaný, trámový strop, zrekonstruované románské sklepení nebo nahlédnout do telečského podzemí. Seznámí se s historií Telče a průběhem rekonstrukce domu nebo si prohlédnou sbírku předmětů, nástrojů či dobového oblečení. Za zmínku stojí zcela unikátní prodejní pult sestavený z keramických plastik z ateliéru výtvarnice Anny Hanzlové starší. Telčský dům přináší zábavu i poučení pro všechny věkové kategorie. Těšíme se na Vaši návštěvu.

> Otevírací doba

Po - Ne 10 - 17 hodin

> Kontakt

Kraj: Vysočina
Město: Telč
Ulice: nám. Zachariáše z Hradce 31
Telefon: 608 971 414
E-mail: [email protected]

> Komentáře