Naučná stezka Bořeň | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Naučná stezka Bořeň

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Veškeré podrobné informace o národní přírodní rezervaci Bořeň poskytuje návštěvníkům naučná stezka, navazující na předešlou, která zde byla vybudována v roce 1996. Národní přírodní rezervace Bořeň je mimořádně nádherným a zajímavým místem, situovaným na samém okraji těžce poznamenané industriální krajiny Podkrušnohoří. Z města Bíliny od vlakového nádraží vede okružní, zeleně značená, turistická cesta, která obchází úpatí hory Bořeň a vrací se zpět do výchozího místa. Na Bořeň se tedy můžeme vydat dvěma směry. Přes Lázně Kyselku (zastávka Bílina-Kyselka) k západnímu úpatí hory nebo přes město Bílinu na východní úbočí. Od rozcestníku na jižním úbočí odbočuje z této zelené okružní turistické stezky vrcholová, rovněž zeleně značená pěšina, která nás dovede náročným, ale krásným terénem až na vrchol. VLAK: Bílina (5,5 km), Bílina kyselka (4 km) AUTOBUS: Bílina - autobusové nádraží (5,5 km), Bílina, Újezd (4 km) PARKOVÁNÍ: z hlavní silnice č. 13 ve směru Most - Bílina vede za odpočívadlem vzhůru do svahu silnice, která končí na dvou menších parkovištích u turistické "Bořeňské chaty". Naučná stezka začíná až u Bořeňské chaty, tematicky je zaměřena výlučně na historii spojenou s Bořněm a na zdejší unikátní přírodu. Turisté, kteří se vydají po zelené značce od chaty směrem k vrcholu, naleznou 9 stanovišť s plechovými schránkami. Schránky jsou většinou připevněny přímo ke skále, nebo na existující předměty, ve dvou případech na stojan v podobě ocelové tyče. Zásuvka schránky obsahuje stěžejní informaci o daném stanovišti v podobě listu velikosti A3. Vnitřek schránky slouží pro uložení dalších listů zatavených ve folii, svázaných dohromady a připojených na řetěz. Po jejich vyjmutí a prohlédnutí je potřeba je vrátit zpět do schránky.

> Otevírací doba

celoročně

> Kontakt

Kraj: Ústecký kraj
Město: Bílina

> Komentáře