Vagonářské muzeum Studénka | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Vagonářské muzeum Studénka

> Fotogalerie

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Návštěvníci si mohou prohlédnout nejrůznější exponáty související s rozšiřováním železnic na území České republiky a zajímavou expozici o historii místní továrny na vagóny, včetně zmenšených kopií vagónů a lokomotiv. Je zde i funkční rozměrná dráha se dvěma okruhy kolejiště. První zpráva o dvoru ve Studénce, u něhož byla později postavena tvrz, je z roku 1478. Již v roce 1567 dal tehdejší majitel Karel Herbort z Fulštejna tvrz přestavět na renesanční zámek. V letech 1569 se stali majiteli panství pánové z Vrbna a v roce 1637 nechal hrabě Václav z Vrbna zámek rozšířit a přestavět. Tato budova je dnes nazývána Starý zámek, který byl roku 1762 přestavěn na pivovar. Barokní jednopatrová budova Nového zámku byla vystavěna roku 1750, v té době byli majiteli panství pánové z Berečka. Posledními majiteli zámku byli Blücherové z Wahlstattu. V letech 1860 – 1863 nechali u Nového zámku postavit zahradní pavilon a romanticky pozměnili vnější podobu zámku, do níž se instalovalo mramorové schodiště s litinovým zábradlím. K zámku se také přistavěla věž a vížka s točitým schodištěm. U zámku byl zřízen park s mnoha zajímavými cizokrajnými dřevinami. V roce 1936 odkoupila od knížete Blüchera zámek včetně parku obec Studénka a dnes je zámek majetkem města Studénky. RECENZE OD MAMINKY LUCKY Studénka je první obec, kterou jsme v rámci pohádkového Poodří navštívili. Hlavním lákadlem je Vagonářské muzeum, které se pyšní tím, že se jedná o jediné muzeum v České republice zaznamenávající vagonovou výrobu. Muzeum sídlí v místním zámku a zabírá celkem tři poschodí. V muzeu jsme se seznámili s vývojem dopravy od středověku až po vznik nejstarších železničních tratí, viděli jsme expozice věnované vagonce Studénce, ale nejvíce nás zaujalo spodní patro, kde se nachází multifunkční sál s galerií, odpočinková zóna a hlavně originální „vláčkový“ hrací koutek, kde si naše děti sestavily vlak samy.:-) Velké nadšení vzbuzuje také sál s modelovou dráhou o velikosti 6 x 1,5 m. Naše holčičky by se na jezdící vláčky dokázaly dívat asi hodně dlouho a odejít by zřejmě nebylo úplně snadné, nicméně první získaný maňásek dokázal úspěšně odpoutat jejich pozornost. Ve Studénce se zabydlela Bludička Kotvička, která naší maňáskovou sbírku zahájila.:-) V muzeu jsme si ještě nakoupili pohledy, získali první razítko do vandrbuchu a vydali jsme se do zámeckého parku. V zámku jsme dostali questingovou trasu s úkoly a když jsme je všechny během procházky splnili, vyluštili jsme tajenku a dozvěděli jsme se, kde se skrývá poklad Bludičky Kotvičky.:-) Hledání pokladu je určitě vždy velká motivace pro malé výletníky.:-)

> Otevírací doba

od 10.00 - 16.00 hodin.
Pondělí je zavírací den
(neplatí pro státní svátky)

> Kontakt

Kraj: Moravskoslezský kraj
Město: Studénka
Ulice: Panská 229
Telefon: 552 303 730
E-mail: [email protected]

> Komentáře