Naučná stezka Drbákov - Albertovy Skály | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Naučná stezka Drbákov - Albertovy Skály

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Tato naučná stezka Vás provede národní přírodní rezervací vyhlášenou již roku 1933 s názvem Albertovy skály (dříve zvané skály Bílé). Jedná se o jedinečný soubor ekosystémů, typických pro střední Povltaví. Lokalita se nachází na strmých skaliskách a slunných stráních lemujících pravý Vltavský břeh naproti letoviska Smilovice. Trasa naučné stezky je dlouhá asi 6 km, z čehož minimálně polovina, vede skutečně vysokohorským terénem. Stezka vás provede překrásnými přírodními partiemi s několika úchvatnými skalními vyhlídkami na Vltavu. Po celé trase Vás bude provázet 11 informačních tabulí se zajímavými informacemi o historii a současnosti této jedinečné lokality. Toto překrásné místo by jste rozhodně neměli na svých toulkách Povltavím vynechat. Jedná se o skutečnou přírodní perlu tohoto kraje. Pro dopravu ze Slap n./Vlt. je nejlépe použít automobil. Ten je nejlépe zaparkovat několik set metrů za obcí Nalžovické Podhájí, na rozcestí modré a žluté turistické značky zvaném „U křížku“. Je zde malé parkoviště a právě na tomto místě naučná stezka také začíná. Některé dny v letní sezoně je k dopravě též možno využít pravidelnou lodní linku Slapy – přehrada Orlík. K nástupu na stezku je nejlépe využít zastávky Oboz nebo Častoboř. O podrobnostech lodní dopravy na této trase je však dobré se předem informovat u provozovatele. Doprava na bicyklech je možná, je však nutno mít na paměti, že kola je nutno někam uschovat, jelikož samotnou trasu naučné stezky není možno v žádném případě na kole absolvovat.

> Otevírací doba

celoročně

> Kontakt

Kraj: Středočeský kraj
Město: Drbákov

> Komentáře