Zámek Bílovec | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Zámek Bílovec

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Zámek tvořící dominantu města Bílovce patří k hodnotným renesančním architekturám 16. století. Bílovecký zámek je dvoupatrová trojkřídlá budova na půdorysu nepravidelného „U“ s okrouhlými nárožními rondely, krytá mansardovou střechou. Zásadní stavební úpravy zámku realizoval Bernard Pražma z Bílkova společně se svojí manželkou Christinou z Lappitz v letech 1575-76. Václav Karel Sedlnitzky z Choltitz dal roku 1736 celý zámek přestavět v barokním slohu. Bylo strženo severní tzv. křídlo a tím dostala budova otevřenou dispozici, kterou má v podstatě podnes. Jeden z nejhorších požárů zachvátil zámek na samém konci druhé světové války. Později v budově zámku sídlilo Městské muzeum v Bílovci a Krajský ústav národního zdraví v Ostravě. Nyní je zámek znovu otevřen. Na zámku se konají výstavy, divadelní festivaly, koncerty, šermířská vystoupení. Jsou zde vystaveny stálá expozice rodu Sedlnických z Choltic, výstava zaměřená na lov a myslivost v proměnách doby. Zámek spolupracuje s ostravskou galerií Mlejn ad. Více naleznete na stránkách http://www.zamekbilovec.estranky.cz/ a na Facebooku www.facebook.com/Zamekbilovec.

> Otevírací doba

květen - říjen
soboty a neděle od 11.00 do 16.00 hod. (po domluvě i mimo návštěvní dny)

> Kontakt

Kraj: Moravskoslezský kraj
Město: Bílovec
Telefon: 722 132 315
E-mail: [email protected]

> Komentáře