Lesní školka Berounka | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Lesní školka Berounka

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6

> Popis

Naše lesní školka leží v okrese Plzeň-sever, na samé hranici obce Druztová a přírodního parku Horní Berounka, 4 km od Plzně-Bílé hory. Naším zázemím je zahrádka za obcí Druztová, s výhledem na ohradu s koňmi a na krásný barokní kostelík sv. Máří Magdalény. Zahrádka je obklopená přilehlými smíšenými lesy, nedaleko teče řeka Berounka, nad kterou stráží hrádek Věžka. Dopolední program probíhá v naší zahrádce a v blízkém okolí. Na zahrádce máme k dispozici provizorní přístřešek, kde svačíme a skladujeme veškeré pomůcky pro aktivity s dětmi venku. Roste nám tu josta a tři ovocné stromy, pěstujeme bylinky a chováme králíka a morče. K dispozici je kompostovací záchod a užitková voda. Pitnou vodu nosíme. V letošním roce jsme dokončili zázemí v podobě slaměno-hliněného domečku, které je vytápěné raketovými kamny. Více informací o Slamáčku zde. Za plotem našeho pozemku vede žlutá turistická značka k rybníku, k řece Berounce a hradu Věžka. V okolním lese, na loukách, u rybníka i u řeky už známe každý kout,a mnoho míst už máme s dětmi nějak pojmenovaných. Každý den se vydáváme do okolní přírody za dobrodružstvím. Obec Druztová má vesnický charakter a mnoho aktivních spolků a občanů, kteří s naší školkou spolupracují. Jsou tu včelaři, rybáři, myslivci, hospodáři. Děti se tak učí, jak vypadá reálný venkovský svět. Vidí například, jak se chovají husy, kachny, slepice, koně, kozy nebo včelky. Místní znalci přírody, především senioři, nás provádějí přírodou a vyprávějí příběhy. Chodíme navštěvovat místní řemeslníky, poštu nebo obchod. Rádi využívíme i blízkosti velkoměsta, a jezdíme do Plzně za kulturou.

> Otevírací doba

.

> Kontakt

Kraj: Plzeňský kraj
Město: Druztová
Ulice: Druztová 12
Telefon: 732835414
E-mail: [email protected]

> Komentáře