Dětský klub Šárynka | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Dětský klub Šárynka

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6

> Popis

Šárynka je dětský klub provozovaný spolkem Ekodomov, který jako první v ČR ukázal cestu, jak provozovat plnohodnotné předškolní vzdělávání v přírodě na principu lesní mateřské školy. Od založení v září 2009 využíváme waldorfskou a intuitivní pedagogiku. Prostor zahrady a historického sadu za spolupráce rodičů dotváříme v souladu se zásadami permakultury. Nabízíme celodenní péči pro děti předškolního věku 3 - 6 let zaměřenou na zdravý harmonický, tělesný i duševní rozvoj. Děti jsou větší část dne v přírodě, menší část dne pak tráví ve vytápěné jurtě a maringotce. Maximální počet dětí ve skupině je 16. Celodenní docházka je od 8:00 do 16:00. Polodenní docházka je od 8:00 do 14:00. Děti po celý den doprovázejí dva pedagogové - průvodci. Pracujeme na principech waldorfské a intuitivní pedagogiky. Strava - obědy nám dodává firma Bionea www.bionea.cz. Pro případ nepříznivého počasí je k dispozici vytápěná jurta a maringotka, obě určené k celoročnímu provozu, hygienické zázemí je tvořeno kompostovacími záchody. Zázemí je umístěno v historickém sadu. Poblíž je louka, Šárecký potok, les. V prostoru Šárynky s dětmi pečujeme o morčata. Na přilehlém pozemku chováme ovce, slepice, kachny indické běžce, včely, vodní želvu, psa a kočku. Klademe důraz na systematickou práci se stabilní skupinou dětí. Volitelné odpolední aktivity mohou navštěvovat děti z obou skupin a pokud jsou volná místa, jsou odpolední aktivity otevřeny rovněž pro děti, které nenavštěvují školku. V tomto případě doporučujeme kroužky až od 4 let, aby dítě zvládlo spolupracovat se skupinkou. Odpolední aktivity volně navazují na dopolední program Dětského klubu Šárynka. Jejich náplň je inspirovaná slavnostmi, které s dětmi pravidelně připravujeme podle ročního rytmu. Odpolední aktivity 2015 / 2016 (14:15 - 15:45): pondělí - Výtvarné odpoledne s využitím artefiletiky úterý - Kroužek s pohádkou středa - Řemeslná tvorba hrou čtvrtek - U skřítka Mikuláše pátek - Lesnivé tvoření

> Otevírací doba

.

> Kontakt

Kraj: Praha
Město: Praha 6-Dejvice
Ulice: V Podbabě 29b
Telefon: 734406003
E-mail: [email protected]

> Komentáře