Vodní dům aneb vše o vodě pod jednou střechou | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Vodní dům aneb vše o vodě pod jednou střechou

> Fotogalerie

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

4  (28x)

> Pro děti ve věku:

9-14

> Popis

VODNÍ DŮM je moderní návštěvnické středisko, které se otevřelo 19. března 2016 u vodní nádrže Želivka ve Středočeském kraji. Tématem interaktivní expozice budou různé tváře vody - nenahraditelné suroviny, která si zaslouží naši ochranu. Kromě expozice uvnitř VODNÍHO DOMU si budou moci návštěvníci hrát s vodou i venku - v atriu VODNÍHO DOMU budou pro děti i dospělé připraveny vodní herní prvky. Přilehlým venkovním areálem je pak provede naučná stezka, představující rostliny a živočichy, kteří se v evropsky významné lokalitě Želivka vyskytují. Expozice je rozdělena do sekcí, každá se týká jiné tváře vody. První část je nazvaná Vodní mikrosvět. Tady návštěvníci uvidí vodní organismy, které nejsou pozorovatelné pouhým okem. Umožní jim to zvětšené modely, mikroskopy a makrofotografie. Druhá část, nazvaná Podvodní makrosvět, představí návštěvníkům vodní rostliny a zvířata. V několika akváriích se zde budou prohánět ryby a vodní hmyz, do sluchátek bude znít zurčení vody, strop se stane ze dna pozorovanou hladinou vody se svou hrou světel a stínů a několika skleněnými průhledy do expoziční nádrže budeme moci sledovat dokonce i to, co se děje pod vodní hladinou. V sekci Mokřadní život budeme pozorovat přírodní scenérii na břehu včetně zvukové kulisy hlasů ptáků a žab. V poslední části expozice, nazvané Pitná voda a koloběh, se přeneseme z přírody na našeho světa. Ani my lidé se ale bez vody neobejdeme, naopak jí potřebujeme čím dál více. Návštěvníci tady zjistí, že většinu jejich těla tvoří voda a při ochutnávce ve vodním baru také to, že každá voda má jinou chuť. VODNÍ DŮM najdete ve Středočeském kraji v okrese Benešov, mezi obcemi Hulice a Nesměřice. V jeho sousedství je hráz vodárenské nádrže Želivka - Švihov a úpravna vody. Pokud k nám pojedete po dálnici D1, sjeďte na sjezdu Soutice (EXIT 56). Od sjezdu to máte k VODNÍMU DOMU už jen 4 km. Parkovací místa pro auta i autobusy jsou přímo u objektu. V těsné blízkosti budoucího VODNÍHO DOMU se nachází autobusová zastávka linkových autobusů Hulice, úpravna. Dostanete se k nám také pěšky pohodlnou procházkou z blízkých Hulic (1 km) nebo Nesměřic (2 km).

> Otevírací doba

denně kromě pondělka od 9 do 17 hodin

> Kontakt

Kraj: Středočeský kraj
Město: mezi obcemi Hulice a Nesměřice
Ulice: v okrese Benešov, mezi obcemi Hulice a Nesměřice
Telefon: 317 845 169, 317 845 965
E-mail: [email protected]

> Komentáře