Rajská zahrada | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Rajská zahrada

> Otevřeno

duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen, listopad

> Hodnocení

5  (2x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Rajská zahrada je nově otevřený luxusní park, který byl vybudován na zanedbaném prostoru mezi Riegrovými sady a Vysokou školou ekonomickou. Park Rajská zahrada slouží pro rekreaci a trávení volného času věkově širokému spektru mládeže i dospělých. Nabízí návštěvníkům nejen krásnou zeleň k příjemné relaxaci, ale i mnoho možností ke sportovnímu vyžití. Rajská zahrada je přístupná zdarma a celý areál je 24 hodin denně hlídán ostrahou. Svažitý pozemek parku je rozdělen na čtyři terasy, z nichž každá slouží jinému účelu. Hlavní vchod do parku je proti ulici Vlkova. V horní části, druhým vchodem, park nazuje na Riegrovy sady. Hned za vstupní brankou naleznete oplocené dětské hřiště s pískovišti a s herními prvky od firmy Proludic. Hřiště je přístupné dětem do 8 let. Proti hřišti se rozkládá dřevěná terasa a budova servisního objektu, která slouží jako zázemí pro provozovatele. V budově se nachází kancelář SaRA Pražačka, veřejné WC a kavárna, která bude otevřena od jara 2009. Dále jsou zde šatny a sprchy pro sportovce. V kanceláři správce je možno si bezplatně zapůjčit různé sportovní pomůcky. e spodní části areálu je umístěno oplocené víceúčelové hřiště s umělým trávníkem s křemičitým vsypem a s možností umělého osvětlení. Hřiště umožňuje provozování různých míčových sportů (fotbalu, volejbalu, nohejbalu, tenisu, florbalu, basketbalu). Součástí jeho vybavení jsou fotbalové branky a sloupky na pověšení sítí. Hřiště slouží v dopoledních hodinách přednostně ZŠ Vlkova, v odpoledních hodinách slouží volně jednotlivcům nebo komerčním pronájmům. Podél hřiště je krátká tartanová dráha. Na druhé terase se nachází plocha pro hraní pétanque. Terasa ale není využita, tak jak se předpokládalo, takže se plánuje vybudování dalšího hřiště s herními prvky pro starší děti. Na největší terase na další úrovni je umístěna venkovní posilovna, která je vybavená posilovacími stroji Proludic z řady Vitality. Stroje jsou určeny k pohybovým aktivitám dětí, mládeže a dospělých, doporučená dolní věková hranice je 10 let. U jednotlivých prvků jsou tabulky s instrukcemi na použití. Jednotlivé stupně Rajské zahrady propojuje kaskádovité schodiště, jehož středem protéká umělá horská bystřina. Schodiště je zakončeno vyhlídkovým altánem, ze kterého je nádherný výhled na panorama Prahy.

> Otevírací doba

od 8.00 do 20.00 hod.

> Kontakt

Kraj: Praha
Město: Praha 3 - Žižkov
Ulice: mezi Riegrovými sady a VŠE

> Komentáře