Babyclub Vodníček | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Babyclub Vodníček

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Užívejte si vodu se svými dětmi! Plavte s dětmi u nás v Baby clubu Vodníček, jako jediní v Olomouci plaveme v bazénu se slanou vodou s mořskou solí při teplotě 31°C !!! Proč zvolit Baby Club Vodníček Proč ano? Zdravotní efekt: miminko se začíná průběžně otužovat posiluje imunitní systém a celkovou odolnost organismu dochází u něj k uvolnění svalového napětí a posílení svalů dítě postupně zdokonaluje své pohybové dovednosti Psychologický efekt: Významně se vyvíjí vzájemný vztah mezi maminkou a dítětem - dochází mezi nimi k užšímu kontaktu, učí se spolu komunikovat, vytváří se mezi nimi pevné citové pouto, dítě si zvyká na cizí osoby a prostředí, na určitý režim Od kdy plaveme? Přibližně od tří měsíců věku mohou děti s maminkami (či tatínky) navštěvovat kurs „plavání“ miminek. Rodiče se naučí základní manipulaci s dítětem na suchu i ve vodě a také masážím miminka. V úvodním kursu je využívána vana v domácnosti miminka a kurs probíhá individuálně. Po absolvování základního vanového kursu ve věku šesti měsíců přechází dítě na bazének. Další kursy na sebe vzájemně navazují až do 6 let věku dítěte. Děti od 3 let v rámci samostatných plaveckých lekcí plavou v menších skupinách bez asistence rodičů. Jak probíhá naše plavecká lekce? Samotná lekce trvá 30 minut. Za vedení zkušených, odborně školených instruktorek („plavací tety“) dítě spolu s dalšími z rodičů cvičí, hrají se, tancují, zpívají, říkají říkanky. Po „plavání“ se děti aklimatizují v herně. Ve Vodníčkovi je samozřejmostí dodržování vysoké úrovně hygieny v celém zařízení. Kvalita vody bazénu je průběžně kontrolována a dále zvyšována filtrací a přidáváním mořské soli. Ta příznivě působí na sliznice a kůži. Je vhodná i pro děti s ekzémy – její salinita je nižší než slzy. Co se dítě u nás naučí? Miminko se naučí na speciální signál zadržet dech, potopit se a pohybovat se pod vodou. Jde o rozvíjení jeho přirozených reflexů, na které je zvyklé z devítiměsíčního „plavání“ u maminky v bříšku. Několikrát do roka probíhá ve Vodníčkovi filmování miminek pod vodou, díky kterému je možné tyto unikátní momenty zaznamenat. Cílem kursů není naučit dítě plavat, ale naučit ho nebát se vody, osvojit si základní plavecké dovednosti (dýchání, splývání …) a připravit ho tak na vlastní výuku plavání. Ve spolupráci se sdružením Rané péče rozšiřujeme péči o děti s pohybovým omezením (individuální přístup specializovaných pracovníků). Pravidelně také organizujeme plavání těhotných maminek pod odborným vedením rehabilitační sestry a porodní asistentky.

> Otevírací doba

dle programu

> Kontakt

Kraj: Olomoucký kraj
Město: Olomouc
Ulice: Heyrovského 33
Telefon: 585 416 041
E-mail: [email protected]

> Komentáře