Divadlo Spejbla a Hurvínka | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Divadlo Spejbla a Hurvínka

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

2.8  (4x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Loutkové divadlo na Praze 6 je zaměřené především na představení pro děti, ale středeční večery patří již tradičně dospělým. Ve všech představeních se setkáte se známými loutkami Spejbla, Hurvínka, Máničky, paní Kateřiny i psa Žeryka. Divadlo Spejbla a Hurvínka baví diváky již 80 let. Divadlo založil v Plzni roku 1930 profesor Josef Skupa a to se stalo prvním moderním profesionálním loutkovým divadlem u nás. Loutkové divadlo v pražských Dejvicích je zaměřené především na představení pro děti, ale každou středu od 19 hod uvádí i představení pro dospělé. Jeho oblíbenými hlavními hrdiny jsou, jak již název napovídá, tatínek Spejbl a jeho svérázný syn Hurvínek, reprezentující rozdílný pohled dvou generací na svět. Jejich už tradičním protihráčem je podobný ženský pár, Hurvínkova nerozlučná kamarádka Mánička a její pedagogicky zaměřená “bábinka” paní Kateřina Hovorková. Tuto základní čtveřici protagonistů, obklopenou v komediálních příbězích dalšími postavami, doplňuje Spejblovic pes Žeryk. Repertoár pro děti tvoří jak humorně laděné příběhy ze současného světa, tak i moderně koncipované pohádky. Dospělým jsou určeny komedie satirického ražení. Lotkám propůjčují svůj hlas Martin Klásek a Helena Štáchová, vodí je Richard Maška, Michal Barták, Květoslava Plachetková, René Hájek, Miroslav Polák, Michaela Stejskalová, Alena Macháčková, Josef Ešpandr, Marie Kostrhůnová, Vlado K. Maric.

> Otevírací doba

dle programu

> Kontakt

Kraj: Praha
Město: Praha 6 - Dejvice
Ulice: Dejvická 38
Telefon: 224 316 784, 607 911 458
E-mail: [email protected]

> Komentáře