Olympia park | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Olympia park

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Olympia park, který byl poprvé otevřen v květnu 2010, se rozkládá na ploše 5,3 hektarů a má ty nejlepší předpoklady stát se příjemným místem odpočinku a relaxace s nabídkou volnočasového vyžití pro celou rodinu. Nepřehlédnutelnou dominantou je především osmnáctimetrová horolezecká stěna s velkým množstvím lezeckých cest a vlastním zázemím. Parkem také projíždějí malé vláčky parkové železnice, v blízké budoucnosti nebude chybět ani mini nádraží, tunel a točna. Děti zaručeně potěší také vyhlídková pyramida, sloupové bludiště nebo kamenné kvádry se zabudovanými společenskými hrami mlýnkem a dámou. K dispozici je in-line dráha dlouhá 1,3 km a široká 3,5 m a několik interaktivních hřišť pro děti i dospělé. Kulturním vystoupením bude sloužit moderní amfiteátr s kapacitou 350 diváků. Postaráno je i o občerstvení a další potřeby návštěvníků. Olympia park velmi příhodně navazuje na okolní cyklostezky vedoucí kolem řek Svitavy a Svratky, takže se určitě zařadí mezi oblíbené zastávky nejen zákazníků nákupního centra. Součástí parku je i biokoridor, který zůstal zachován za přísného dohledu architektonické kanceláře architekta Zdeňka Sendlera. Díky tomu tak návštěvníci parku mají možnost vidět kus přírody netknuté lidskou rukou. Areál této nové relaxační zóny je od svého otevření 22. května 2010 volně přístupný a všeho, co nabízí, si mohou lidé v plné míře užít od dubna do října vždy mezi devátou hodinou ranní a desátou večerní. Vstup i naprostá většina atrakcí jsou zdarma. Zpoplatněny jsou pouze projížďky na vláčcích (1 jízda cca 50 Kč, více informací zde) a použití lezecké stěny (více informací a ceník zde). Celý projekt Olympia parku je o to více obdivuhodný, že je plně hrazen ze soukromých zdrojů a nezatěžuje státní či evropský rozpočet. Vznikl totiž díky úspěšnému fungování Olympie, největšího nákupního a zábavního centra na Moravě, a osvícenému přístupu jeho vlastníka.

> Otevírací doba

Celodenně

> Kontakt

Kraj: Jihomoravský kraj
Město: Brno- Modřice
Ulice: U Dálnice 777

> Komentáře