Švestková dráha - malebná historická lokálka v Českém středohoří | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Švestková dráha - malebná historická lokálka v Českém středohoří

> Otevřeno

červen, červenec, srpen

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Švestková dráha je malebná lokálka v severních Čechách spojující Lovosice s Mostem. Její historie sahá do 90. let 19. století - konkrétně do roku 1898, kdy vyjel na trať první vlak. Přes více než stoletou existenci má dráha svým uživatelům co nabídnout - velké množství památek v blízkém okolí a nezapomenutelnou krajinu Českého středohoří, příznivou jak pro pěší, tak i cyklistické výlety. Naše vlaky vás komfortně a s příjemnou obsluhou odvezou do Muzea českého granátu, k Ulrice von Levetzow, pod hrady Košťálov a Oltářík, nebo jen tak do přírody. V rámci prázdninového provozu jezdí osobní vlaky každou sobotu a neděli. Název lokálky "Švestková dráha" je staronový. Pro 44 km dlouhou trať Lovosice - Třebenice - Most byl používán sudetskými Němci (ovšem pod sudetoněmeckým ekvivalentem "Zwetschkenbahn") až do jejich násilného odsunu po druhé světové válce. Jméno trati dalo v tehdejší době velké množství švestkových sadů a alejí, z nichž do dnešních dnů zůstaly pouze nepatrné zbytky. Osobní vlaky jsou provozovány v trase Most - Litoměřice a zpět. Pravidelné vlaky o letní sezonu jsou prozatím připraveny na soboty od 27. června do 29. srpna a neděle od 16. do 30. srpna. Z důvodu plánované výluky nebudou vlaky provozovány na úseku z Lovosic do Litoměřic. Vlak vyjíždí z Mostu vždy v 10:07 a 17:07. Z Lovosic jezdí v 8:29 a 15:30.

> Otevírací doba

dle jízdního řádu

> Kontakt

Kraj: Ústecký kraj
Město: Litoměřice
Telefon: 775 113 641
E-mail: [email protected]

> Komentáře