Středisko volného času Včelín | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Středisko volného času Včelín

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

3  (1x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Středisko volného času Včelín je příspěvková organizace zřízená městem Bystřice pod Hostýnem. Město Bystřice pod Hostýnem získalo do svého majetku budovu a areál vily Včelín, někdejšího domu malíře Františka Ondrúška. Po její rekonstrukci vzniklo zázemí pro činnost SVČ. Starou zarostlou farskou zahradu zvanou Včelín koupil malíř František Ondrúšek (1861–1932) v roce 1912 a během následujícího roku na ní nechal vystavět dům ve stylu valašské architektury. Vilu pro něj postavil bystřický architekt Otto Zeman (1852–1926). Malíř, který předtím žil v Mnichově, Vídni, Paříži, Benátkách, se tu natrvalo usadil v roce 1920 a na Moravě už pak zůstal navždy. Na místě Ondrúškovy vily, jíž se také začalo říkat Včelín, opravdu od 16. století farní a obecní včelín býval. I slavný malíř ctil tradici místa a na zahradě pilně včelařil, zatímco v ateliéru maloval portréty. Po jeho odchodu v roce 1932 dům, zahrada i proslulý altán poněkud zpustly a zmlkly. Ale blíží se rok 2012, kdy se ve Včelíně kromě jiného jistě objeví i spousta malířů a zas v něm po dlouhé době bude jako v úle. Mistr by měl radost. SVČ Včelín je zařízení, které nabízí smysluplné trávení volného času všem generacím.

> Otevírací doba

Dle rozvrhu

> Kontakt

Kraj: Zlínský kraj
Město: Bystřice pod Hostýnem
Ulice: Kroužky 609
Telefon: 731 162 816
E-mail: [email protected]

> Komentáře