Zámek Úsov - lovecko - lesnické muzeum | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Zámek Úsov - lovecko - lesnické muzeum

> Otevřeno

duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen

> Hodnocení

5  (1x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Zámek Úsov, původně gotický hrad, patří k nejstarším hradům na Moravě z první poloviny 13. století. V zámeckých interiérech dnes sídlí lovecko-lesnické muzeum, které je ojedinělým muzeem tohoto typu ve střední Evropě, prezentující lichtenštejnské lovecké a přírodní sbírky. Základ muzeální expozice zhlédnete v prvním poschodí. Prohlédnete si zde trofeje africké zvířeny, např. antilopy, gazely, lebku a kly slona, lva pustinného, zebry a nosorožce. Sály druhého patra prezentují naše ptáky a savce. Ve třetím poschodí zámku se nachází Galerie akademického malíře Lubomíra Bartoše, rodáka z nedaleké Klopiny u Úsova, který svoji tvorbu zasvětil rodnému kraji. Za zmínku stojí nově zrekonstruovaná budova tzv. Staré školy se stálou expozicí Úsov – kolébka lesnického školství na Moravě. Zpřístupněna je také nejstarší část zámku, tzv. Vlašimský palác, s interaktivní expozicí pro děti nazvanou "Hádanky pánů z Vlašimi". Dětský návštěvník si vyzkouší zodpovědět řadu záludných otázek a nelehkých úkolů, za které pak obdrží odměnu. Expozice tvoří součást celkové prohlídky hradu, ale je možné navštívit ji i samostatně. Atrakcí především pro děti je malý zoologický koutek s pávy a kozami kamerunskými. V průběhu roku se na zámku koná řada zajímavých akcí pro dospělé a děti. Ve výstavních prostorách je možnost zhlédnout sezónní výstavy.

> Otevírací doba

Duben, září a říjen: 9:00 – 16:15
Květen a červen: 9:00 – 19:00
Červenec – srpen: 9:00 – 19:30

> Kontakt

Kraj: Olomoucký kraj
Město: Úsov
Ulice: Zámecká 1
Telefon: 583 435 111
E-mail: [email protected]

> Komentáře