Zámek Dolní Kounice | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Zámek Dolní Kounice

> Otevřeno

květen, červen, červenec, srpen, září

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Tajuplný a turisty dosud neobjevený je hrad a zámek v Dolních Kounicích, který patří bezesporu mezi zajímavá místa v ČR. Téměř 700 let historie na jednom místě. Původní gotické opevnění i renesanční palác nabízejí mnohé stavebně historické lahůdky - Zelenou komnatu, původní černou kuchyni, hradní prevét a především unikátní točité samonosné schodiště z pískovce, jaké u nás jinde nenajdete. Letos bude zpřístupněna část rozsáhlého podzemí hradu, které je protkáno tajnými chodbami. Goticko-renesanční hrad a zámek v Dolních Kounicích byl veřejnosti otevřen teprve od roku 2007. Klášterní hrad, jediný na našem území, je historicky spjat s kongregací sester premonstrátek z nedalekého kláštera Rosa Coeli. Byl postaven na jejich ochranu pravděpodobně koncem 13. století. Po zániku kláštera v první polovině 16. století došlo k přestavbě hlavní palácové budovy na honosný renesanční zámek. Gotický obranný systém hradeb, věží a příkopů však zůstal zachován až do současnosti.Renesanční palác nabízí i přesto, že zde probíhají opravy, mnohé stavebně historické lahůdky - Zelenou komnatu, původní černou kuchyni, historický prevét a především unikátní točité samonosné schodiště z pískovce, které u nás nemá obdobu. Z bývalé zámecké knihovny je nádherná vyhlídka na celé město Dolní Kounice. Každým rokem se veřejnosti zpřístupňují další opravené prostory.

> Otevírací doba

Květen - Září
pondělí - pátek zavřeno
sobota - neděle 10:00 - 17:00

Ostatní měsíce dle pořádaných akcí

> Kontakt

Kraj: Jihomoravský kraj
Město: Dolní Kounice
Ulice: Zámek P.O. BOX 25
Telefon: 602 765 625
E-mail: [email protected]

> Komentáře